سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ شهریور ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

کارگاه انتقال تجربه ابوالقاسم طالبی در جشنواره فیلم مقاومت برگزار می‌شود

moghavemat-talebi

ابوالقاسم طالبی فیلمساز شاخص سینمای ایران در «کارگاه انتقال تجربه» چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به انتقال تجربه ها و دیدگاهای سینمایی‌اش می‌پردازد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت این کارگاه‌های انتقال تجربه یکی از برنامه‌های آموزشی و پژوهشی این دوره جشنواره مقاومت است که در آن یکی از بازیگران یا کارگردانان آثار سینمایی با موضوع انقلاب و دفاع مقدس و سینمای مقاومت به طور مستقیم و رودررو با مخاطب به بیان تجربیات و خاطرات خود از بازی یا ساخت آن اثر خواهند پرداخت.

در این خبر آمده است: ابوالقاسم طالبی با آثاری چون:  دست‌های خالی،  جنگ کودکانه،  عروس افغان ، نغمه، آقای رئیس‌جمهور و فیلم سینمایی مطرح قلاده‌های طلا که بدون شک یکی از جریان سازترین و تاثیرگذارترین اثر در حوزه چالش‌های سیاسی معاصر و ژانر سینمای سیاسی ایران است دستاوردها و تجربه‌های خویش را پیش روی مشتاقان و علاقمندان سینما قرار می‌دهد.

در این خبر آمده است: این کارگاه‌ها علاوه بر جذابیت عمومی، برای علاقمندانی که در حوزه سینما فعال هستند فرصتی را ایجاد خواهد کرد تا از نزدیک با زوایای مختلف فعالیت آن هنرمند در عرصه سینمای مقاومت آشنا شده و در صورت داشتن پرسش، پاسخ خود را بی‌واسطه از آن سینماگر مطرح دریافت نمایند.

برپایه این خبر، کارگاه انتقال تجربه جشنواره مقاومت قرار است با ۵ چهره مطرح حوزه سینمای دفاع مقدس برگزار شود و در کارگاه پنج شنبه ۸ مهرماه که در پردیس ملت برگزار می‌شود، این فیلمساز پیرامون تجربیات خود در ارتباط با ساخت فیلم های “قلاده های طلا” و دیگر آثارش…  می‌پردازد و به پرسش علاقمندان پاسخ خواهد داد.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار “تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی” به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۲ تا ۹ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>