سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۴ مهر ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۵ ق.ظ چاپ مطلب

هنرمندان آبادانی در افتتاحیه سینما آزادی آبادان/ حمزه زاده: قدر اعتماد مردم به سینما را بدانیم/ شاهسواری: سینما سنگر فرهنگی است

cinemaazadi-abadan1

صبح امروز یکشنبه چهارم مهرماه سینما آزادی آبادان با حضور هنرمندان آبادانی رسما بازگشایی شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی موسسه بهمن سبز، یک روز پیش از پنجم مهرماه سالگرد شکست حصر آبادان در آیینی ویژه با حضور مردم، مدیران حوزه هنری، مسئولان استانی و هنرمندان ، سینما آزادی آبادان رسما بازگشایی شد.

پیش از آغاز مراسم حسن برزیده و بیژن امکانیان دو سینماگر متولد آبادان به شکل نمادین سینما را افتتاح کردند. محمد حمزه زاده قائم مقام رییس حوزه هنری و مدیر عامل موسسه سوره سینمای مهر و تعدادی از مدیران حوزه هنری در این مراسم حضور داشتند.

با ورود مردم، هنرمندان و مسئولان به سالن گروه موسیقی محلی با نواختن قطعات بومی به حاضران خوش آمد گفت.

cinema-azadi-abadan2

محمد حمزه زاده در بخشی از این مراسم گفت: افتخار می کنم مقابل مردمی ایستاده ام که خاطره رشادت و مقاومت آنها فراموش نشدنی است. خیر مقدم عرض می کنم به هنرمندانی که در خدمتشان هستیم. به ویژه آقای منوچهر شاهسواری مدیر عامل محترم خانه سینما که همواره در حرکت هایی که به نفع سینماست در کنار سینماگران هستند و همچنین یاد شهید بزرگوار حاج سعید سیاح طاهری را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه اقبال مردم به سینماها بسیار خوب بوده و فروش کل سینماهای کشور در شش ماهه اول سال نود و پنج میلیارد تومان بوده است. حدود ۱۵ میلیون نفر به سینما رفتند که ۳۰ درصد از مخاطبان در سینماهای حوزه هنری فیلم دیده اند.

مدیرعامل موسسه سوره سینمای مهر در ادامه افزود: آبادان مهد هنر و سینماست. استان خوزستان پیش از انقلاب چهل و نه سینما داشت اما الان چهارده سینما در استان فعال است.

cinema-azadi-abadan3

وی افزود: خدا را شاکریم که امسال اقبال به سینما بیشتر شده و امیدواریم این روند ادامه یابد. امیدوارم ما بتوانیم به عنوان بخشی از خانواده سینما به اعتماد مردم پاسخ درست بدهیم. قدر این اعتماد را بدانیم و با تولید و اکران آثار با ارزش و فرهنگی به رونق سینماها کمک کنیم.

حمزه زاده در انتهای سخنانش از مسئولان وزارت ارشاد از جمله دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و مجید مسچی مدیر عامل موسسه سینما شهر و مدیران سازمان ها و نهادهایی که در بازسازی سینما آزادی آبادان همراهی کرده بودند تشکر کرد.

پس از سخنان محمد حمزه زاده تیزر بازسازی سینما آزادی آبادان پخش شد.

منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما هم در این مراسم گفت: ساختن سینما اضافه کردن به سنگرهای فرهنگی است. سینماها محیط هایی امن و فرهنگی اند. متاسفم که بسیاری از سینماها از بین رفته و ما از داشتن آنها محرومیم. سینماها تجربه زیست مشترک بین مردم را رقم می زنند. باعث افتخار است که در کنار شما مردم شریف آبادان حضور دارم. دست همه دوستانی که در این زحمت بزرگ سهیم بودند را می بوسم.

cinema-azadi-abadan4

مدیر عامل خانه سینما با اشاره به پخش کلیپ «ایستاده ایم» گفت: در این کلیپ جوانان با دست خالی و با اتکا به پرچم ایران که نماد هویت و اعتبار تاریخی ماست به جنگ دشمن رفتند. فرهنگ و سنگرهای فرهنگی و گذشته و هویت ماست که زندگی امروز و آینده ما را می سازد. پس باید نگهبان فرهنگ و سنگرهای فرهنگی باشیم.

از هنرمندان حاضر در این مراسم می توان به علی سرتیپی ، حسن برزیده ، منوچهر شاهسواری، بیژن امکانیان ، حبیب اسماعیلی ، انسیه شاه حسینی ، سید سعید سیدزاده و … اشاره کرد.

همچنین از مدیران حوزه هنری محمد حمزه زاده ،علی قربانی ، هادی مولوی دوست ، کوروش زارعی ، محمدرضا شفاه ، جواد رفاهی ، امین مرادی ، محمود کاظمی ، سعید خندق آبادی ، جعفر حسنی ، سهیل جهان بیگلری ، غلامرضا فرجی ، مریم نقیبی ، عبدالحمید قره داغی و … در این مراسم حضور داشتند.

پس از مراسم افتتاح سینما آزادی آبادان فیلم سینمایی «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش اکران شد.

سینما آزادی آبادان پس از چهارده سال توسط حوزه هنری بازسازی و فعال شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>