سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ مهر ۱۳۹۵ در ۳:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

بازدید معاون اول سفیر سنگال از جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

moghavemat-senegal

روز گذشته معاون اول سفیر جمهوری سنگال و هیئت همراهش از جشنواره فیلم مقاومت بازدید کردند و علاوه بر تماشای فیلم با محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ؛ در این جلسه موضوعات مختلفی ازجمله امکان برگزاری هفته فیلم مقاومت در کشور مسلمان‌نشین سنگال مطرح شد و همچنین با استقبال دکتر الحاج موسی فال معاون اول سفیر از برگزاری چنین برنامه‌های فرهنگی، وی خواستار بیشتر شدن روابط فرهنگی دو کشور به‌خصوص درزمینهٔ سینمای مقاومت و موضوعات اسلامی در حوزه سینما شد.

دکتر موسی فال با اشاره به اینکه سالن‌های سینمای کشور سنگال بیشتر خصوصی هستند و فیلم‌های غربی و هالیوودی پخش می‌کنند خواستار این شد که با همکاری و مشارکت ایران و نیز جشنواره فیلم مقاومت از ظرفیت مردم و تماشاگران مسلمان سنگال استفاده شود و فیلم‌هایی با مضامین اسلامی و اتحاد میان مسلمانان در سینماهای این کشور پخش شود. یکی دیگر از موضوعات طرح‌شده در این جلسه تولید آثار سینمایی و نیز فیلم کوتاه در کشور سنگال توسط فیلم‌سازان مسلمان و متعهد با مضامین اسلامی و مقاومت اسلامی بود که از سوی دبیر جشنواره بیان شد، با توجه به عدم حضور کشور سنگال در میان کشورهای دارای فیلم در جشنواره دکتر موسی فال معاون اول سفیر جمهوری سنگال این قول را داد که باعلاقه و اشتیاق در جهت تولید آثار با محوریت اسلام و مقاومت در کشورشان تلاش کنند تا در دوره پانزدهم جشنواره ازجمله کشورهای صاحب فیلم در جشنواره فیلم مقاومت باشند.

دکتر موسی فال به نقل از رییس‌جمهور این کشور زبان دیپلماسی امروز را فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت امروز جوامع بین‌الملل به‌خصوص جهان اسلام می‌توانند از طریق زبان هنر و زبان گسترده فرهنگ با یکدیگر دیپلماسی برقرار کرده و به یکدیگر نزدیک شوند، در همین راستا کشور سنگال و جمهوری این کشور آمادگی کامل دارد تا با مشارکت و همکاری درزمینهٔ مای مختلف فرهنگی با ایران زبان فرهنگ و دیپلماسی فرهنگی میان ملت سنگال و ایران را بیشتر کند.

همچنین با استقبال معاون اول سفیر جمهوری سنگال از جشنواره فیلم مقاومت و برنامه‌های پیش رویش، وی نوید بازدید سفیر جمهوری سنگال در ایران از جشنواره فیلم مقاومت و دیدار با دبیر جشنواره را داد و بیان کرد سفارت جمهوری سنگال علاقه‌مند است تا هرچه سریع‌تر بتواند در جهت تحقق بخشیدن به پیشنهادهای طرح‌شده عمل کند و در اولین گام هفته فیلم مقاومت را در این کشور با حضور فیلم‌سازان ایرانی برگزار کند.

در پایان این دیدار معاون اون سفیر سنگال به همراه هیأت همراه از سفارت این کشور در ایران، از نمایشگاه عکس جشنواره چهل چراغ که در گالری پردیس ملت برپا بود دیدن کردند و با فرهنگ عاشورایی ایران در نقاط مختلف کشور آشنا شدند.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت  با دبیری محمد خزاعی از دیروز کار خود را در پردیس سینمایی ملت با اکران فیلم انیمیشن فهرست مقدس به مدت یک هفته در این مکان آغاز کرد، این رویداد فرهنگی تا آخر هفته با نمایش فیلم، کارگاه های مختلف و برگزاری  کلاس های آموزشی همچنان ادامه خواهد داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>