سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ دی ۱۳۹۵ در ۲:۰۵ ب.ظ چاپ مطلب

یادی از آیت الله هاشمی رفسنجانی در روز بدرقه‌اش/ حضور علی آقامحمدی در «باصبح»

ba-sobh

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در برنامه «باصبح» از ویژگیهای آیت الله هاشمی رفسنجانی سخن گفت.

به گزارش سوره سینما ، برنامه «باصبح» امروز با حضور علی آقامحمدی پخش شد. آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

آقامحمدی در آغاز سخنان خود با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام به ملت بزرگ ایران از او به عنوان پدری مهربان یاد کرد که در مقام انسان جانشینی خداوند را همواره قبول داشت.

آشنایی در نوجوانی با هاشمی رفسنجانی

او بیان کرد: سال ۴۶ یعنی زمانی که ۱۶ سالم بود با آقای هاشمی آشنا شدم، او در آن زمان ۳۳ سال داشت، طلبه ای پر شور که رهبری کننده هیئات در تهران بود. او از ۲۴ سالگی وارد مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی شد، هاشمی از یاران امام (ره) بود، آیت الله هاشمی رفسنجانی هفت مرتبه دستگیر و زندانی شد، او در سال ۵۷ جزو رهبران انقلاب به شمار می آمد یعنی در ۴۴ سالگی.

مکلف به وظیفه در راه خدا

آقا محمدی خاطر نشان کرد: هاشمی رفسنجانی در جوانی بسیار بانشاط بود، خودش را به خدا سپرده و در راه خدا قدم بر می داشت، او می دانست زمانی که در راه خدا گام برمی داریم به نتیجه دلخواه می رسیم، هاشمی طبق فرمایش امام خمینی (ره) مکلف به وظیفه بود نه نتیجه؛

استوار تا مرز شهادت

آقا محمدی افزود: هاشمی حتی در زمان حبس بی کار ننشست، خاطرات روزانه خود را می نوشت، در زندان تفسیر قرآن می کرد بنابراین در هر شرایطی امکان فعالیت وجود دارد فقط باید به خود اعتماد داشته باشیم، او تا مرز شهادت پیش رفت اما همچنان روی پای خود ایستاد و به راهش ادامه داد.

صلابت در عین مهربانی

آقا محمدی ادامه داد: شادی مردم امر مهمی برای او تلقی می شد، پیشرفت مردم انقلابی و ضربه به دشمن عواملی بودند که زمینه شادی او را فراهم می کردند، هاشمی آینده نگر بود و به گذشته فکر نمی کرد. خیلی مهربان و در عین حال با صلابت بود، صلابت واقعی دین را به همراه دارد، کسانی که به خاطر خداوند صلابت دارند ممکن نیست مهربان نباشند. هاشمی به ندرت عصبانی می شد اما مواقعی که ثروتی از نظام از دست می رفت عصبانیت او را می دیدیم، مانند شهادت شهید مطهری.

تعامل و ارتباط نزدیک با مراجعان

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: هاشمی ارتباط خود با مردم و مراجعان را به طور کامل حفظ کرده بود، او برای ملاقات های روزانه با این افراد وقت گذاشته بود، کمتر کسی این چنین دیده ایم، هاشمی هیچ گاه در کار گم نشد بلکه این کار بود که در او گم شده بود.

انتقادپذیری آیت الله هاشمی رفسنجانی

آقا محمدی یادآورشد: من امکان سفر با او را داشتم، او معتقد بود که همه چیز از آن خداست، نماز شب های قشنگی می خواند، نیمه های شب آرام برای نماز آماده می شد و طوری به درگاه خدا اشک می ریخت که کسی متوجه نمی شد، او معتقد بود ما هیچ چیزی نداریم هرچه داریم متعلق به خداوند بزرگ است.

اودر پایان تأکید کرد: فقدان هاشمی امروز به ما می گوید خدایی هست که اگر با او باشیم مابقی کارها درست می شود. سپس با نام بردن از ویژگی های او گفت: هاشمی رزمنده، فرمانده، جانباز، مجتهد، سیاستمدار، متعهد و پیرو ساده رهبر بود. هر کس با دارا بودن یکی از این عنوان ها به خود غره می شد اما او یقین داشت که در نهایت روزی به ملاقات خدا می رود و برای رفتن همه این ویژگی ها کم است.امروز همه ما برای او دعا کنیم. هاشمی مرد بزرگی بود، امشب در محضر خداست و نیازمند دعای تک تک ماست، فراموش نکنیم هاشمی نیازمند پاسخ ملت است، راه را گم نکنیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>