سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۳۹۵ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

سعید خندق آبادی: امسال استقبال از فیلم‌های موسسه هنرهای تصویری سوره خوب بود

khandaghabadi

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره گفت: امسال استقبال از فیلم‌های این موسسه خوب بود و برای سال آینده هم فیلم‌های خوب و با کیفیتی از جشنواره فیلم فجر انتخاب کردیم که امیدواریم این استقبال بیشتر هم بشود.

سعید خندق آبادی مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره در گفت و گو با سوره سینما بیان کرد: تلاش ما در توزیع فیلم ها در شبکه نمایش خانگی از یک سو در جهت تامین نیاز مخاطب است و از سوی دیگر فیلم هایی به لحاظ کیفی با اهمیت بالا همراه باشد. در همین راستا، امسال فیلم های ارزشی چون: «سیانور»، «هیهات» و «ایستاده در غبار» و نمونه هایی از این دست در این موسسه منتشر شدند که هم در زمان اکران از گیشه خوبی برخوردار بودند و هم، از قصه و داستان شریف خانوادگی برخوردار هستند.

وی گفت: هدف موسسه هنرهای تصویری سوره حمایت از فیلم های ارزشی است؛ فیلم هایی که در زمینه خانوادگی و اشاعه  فرهنگ سالم برای خانواده ساخته شده باشند. قطعا، با حمایت حوزه هنری در توزیع در شبکه نمایش خانگی همراه هستند.

وی همچنین، در مورد بازار فیلم ها در شبکه نمایش خانگی توضیح داد: متاسفانه، باید بگویم که با وجود انواع و اقسام سایت ها و سرویس های اینترنتی بازار فیلم های ویدئویی حال خوب ندارد و روز به روز از رونق آن کاسته می شود.

خندق آبادی با بیان اینکه وزارت ارشاد در این مسیر هیچ حمایتی از آنها نکرده گفت: قیمت رایت فیلم های پرفروش سینما نزدیک به یک میلیارد تومان است؛ اما این فیلم ها در شبکه نمایش خانگی برگشت سرمایه مناسبی با خود به همراه ندارند چون به سختی هزینه خود را به دست می آورند و نسخه اوریجینال آنها تنها  نزدیک به چهارصد هزار نسخه به فروش می رسد و مابقی به واسطه قاچاق و دانلودهای غیرقانونی در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.

این مدیر سینمایی به صحبت هایش افزود: از بیست و اندی موسسه رسانه های تصویری در کشور تنها پنج موسسه فعالیت مداوم دارند و دیگر بخش ها نتوانستند به حیات خود ادامه دهند که این عدم فعالیت موسسات  به قاچاق فیلم ها و دانلودهای غیر قانونی بر می گردد.

khandagh-abadi

وی همچنین، در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: فیلم های «ماهی سیاه کوچولو» مجید اسماعیلی، «استرداد» علی غفاری، «شیر توشیر» ابراهیم فروزش، «حکایت عاشقی» احمد رمضان زاده، «عشق و جنون» حسن نجفی، «دربست» علی خامه پرست،«پایان خدمت» حمید زرگرنژآد، «دلبری» سید جلال دهقانی اشکذری، « زاپاس» برزو نیک نژاد، « هیهات» هادی نائیجی، دانش اقباشاوی، روح اله حجازی و هادی مقدم دوست،«دختر» سید رضا میرکریمی، «پرونده هاوانا» علیرضا رئیسیان، «ایستاده در غبار» محمد حسین مهدویان، «سیانور» بهروز شعیبی، «ابوزینب» علی غفاری عناوین مهمترین فیلم هایی هستند که توسط موسسه هنرهای تصویری سوره توزیع شدند و فیلم هایی چون «ما همه گناهکاریم» به کارگردانی حسن ناظر، «افسونگر» حسن تبریزی، «بوفالو» ساخته کاوه سجادی حسینی و «خانه ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمیدرضا قربانی فیلم هایی هستند که در ابتدای سال آینده توسط این موسسه توزیع می شود.

مدیرعامل موسسه هنرهای تصویری سوره گفت: امسال استقبال از فیلم‌های این موسسه خوب بود و برای سال آینده هم فیلم‌های خوب و با کیفیتی از جشنواره فیلم فجر انتخاب کردیم که امیدواریم این استقبال بیشتر هم بشود.

خندق آبادی در پایان در مورد فروش نسخه ویدئویی فیلم «سیانور» گفت: تصور این میزان استقبال بالا از مخاطب را نداشتیم؛ اما نسخه ویدئویی این فیلم فروش خوبی داشت. با توجه به اینکه داستان فیلم مربوط به تاریخ معاصر ایران می شود مردم علاقه خود را به این فیلم نشان دادند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>