سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۸ اسفند ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۰ ب.ظ چاپ مطلب
در کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شد:

حیدریان: عدالت فرهنگی ضروری است/ ایوبی: همزمانی نمایش فیلم‌ها در کشور از دستاوردهای مهم دولت است

Kongere-1

معاون وزیر ارشاد و رییس سازمان سینمایی گفت: کشور نیازمند عدالت فرهنگی است و تمام امکانات فرهنگی و هنری در سراسر کشور باید به صورت یکسان درآید.

به گزارش سوره سینما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی حیدریان معاون وزیر و رییس سازمان سینمایی، سمعی و بصری در نشست تخصصی این معاونت در دومین روز از کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: تغییرات تکنولوژی باعث شده است که امروزه هر فردی خبرنگار، فیلمساز و… باشد، بنابراین باید براساس این تغییرات مدیریت فرهنگی را پیش ببریم.

وی با تاکید بر تربیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه سینمایی ، افزود: در سراسر کشور ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیاری وجود دارد و ما به عنوان نیروهای فرهنگی باید با از تغییرات و تهدیدات موجود به عنوان فرصت بهره های کافی را ببریم.

وی ادامه داد: سازمان سینمایی به عنوان مرجع سیاستگذار، ناظر حامی در حوزه فعالیت های سینمایی کشور است و نیازمند نیروهای کیفی هستیم.

حیدریان بر تقویت این حوزه در آینده تاکید کرد و گفت: باید نهضت راه بیاندازیم. سینمای جوان، باشگاه مشترک است و باید با تقویت استانها و شهرستان ها به تامین نهضت تولید محتوا کمک شود.
رییس سازمان سینمایی افزود: تقویت بخش آموزشی و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی در این حوزه ضروری است.

وی با تاکید بر ایجاد فهم مشترک از مسایل ادامه داد: یکی از شاخص های مدیریت فرهنگی توجه به فضای سینمایی است و باید برای ارتقای این حوزه تمام تلاش خود را بکار بگیریم.

Kongere-2

دکتر حجت الله ایوبی : همزمانی نمایش فیلم ها در تهران و شهرستان ها از دستاوردهای مهم دولت یازدهم است

حجت الله ایوبی رییس پیشین سازمان سینمایی، سمعی و بصری در نشست تخصصی سازمان سینمایی، سمعی و بصری در دومین روز از کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب افزود: سینما نقش مهمی در ارتقای سطح فرهنگی و هنری کشور دارد و توجه به آن ضروری است.

وی ادامه داد: روزی که مسوولیت این سازمان را پذیرفتم، اصناف مختلف این حوزه از جمله خانه سنیما با مشکلات بسیاری مواجه بودند و با تعطیلی سینماها روبرو بودیم به گونه ای که تصور می شد کار سینما تمام شده است.

ایوبی در عین حال تصریح کرد: بحران مخاطب در این حوزه به اوج رسیده بود، سالن های سینمایی رو به تعطیلی بودند و با بحران هویت در فیلم مستند مواجه بودیم.

رییس پیشین سازمان سینمایی اظهارکرد: در دولت تدبیر و امید سینماها دیجیتالی شدند و توجه جوانان به این عرصه به اوج خود رسید.

وی افزود: امروز شاهد موج بازگشایی سینماها، ساخت ١٢٠ سالن سینمایی در دست اقدام، تحول در زیرساخت ها و… هستیم.

ایوبی ادامه داد: آشتی مردم با سینما در دولت تدبیر و امید بوجود آمد، طرح سینما سلام در این دوره شکل گرفت و شاهد موج زیادی از استقبال مردم از سالن های سینمایی بودیم.

وی با اشاره به حمایت های بنیاد سینمایی فارابی افزود: این بنیاد دارای کارنامه درخشانی است ، در گذشته تعداد حمایت از فیلم ها اندک بود ولی در این دره بیش از ۶٠ فیلم سینمایی فاخر با حمایت دولت ساخته شد.

ایوبی در ادامه با اشاره به دیگر دستاوردهای این سازمان در دولت تدبیر و امید گفت: در این دوره خانه سینما دوباره به فعالیت خود ادامه داد.

کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت دو روز در تالار وحدت در حال برگزاری است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>