سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ اسفند ۱۳۹۵ در ۱۱:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

معرفی هیات انتخاب جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش تئاتر

jashnvare-farhangi

با پایان کار هیات انتخاب هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در بخش تئاتر، اعضای این هیات معرفی شدند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره فرهنگی، افشین هاشمی، بهنوش طباطبایی و رضا مولایی در بخش «تئاتر صحنه‌ای و خیابانی آزاد»، امیر کاوه آهنین‌جان، محمد حاتمی و قربان نجفی در بخش «تئاتر صحنه‌ای و خیابانی سلامت»، محمودرضا رحیمی، شبنم قلی‌خانی و مهرداد رایانی مخصوص در بخش «نمایشنامه‌خوانی»، سلما سلامتی، نوشین تبریزی و مرضیه ازگلی در بخش «نمایشنامه نویسی آزاد، سلامت و کارکنان» اعضای هیات انتخاب این دوره جشنواره بودند.

هیات انتخاب با بررسی آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره در نهایت آثار واجد شرایط برای حضور در رقابت اصلی را برگزید و اعلام کرد. در بخش تئاتر صحنه ای با موضوع آزاد از بین ۷۳ اثر رسیده ۲۲ اثر انتخاب شد. در بخش تئاتر صحنه‌ای با موضوع سلامت از میان ۵۲ اثر، هیات انتخاب ۱۱ تئاتر را برگزید. در بخش تئاتر خیابانی با موضوع آزاد هیات انتخاب پس از بررسی ۲۸ اثر، ۱۵ اثر را شایسته حضور در بخش رقابتی دانست. در بخش تئاتر خیابانی با موضوع سلامت از بین ۳۲ اثر رسیده به دبیرخانه ۱۰ اثر به دور نهایی راه یافتند. هیات انتخاب بخش نمایشنامه نویسی کارکنان از بین ۳۷ اثر ۷ اثر را برگزید و در بخش نمایشنامه نویسی با موضوع آزاد از بین ۹۷ اثر ۱۲ اثر انتخاب شدند. در بخش نمایشنامه‌نویسی سلامت از بین ۷۱ اثر رسیده هیات انتخاب ۱۰ اثر را برگزید. هیات انتخاب بخش نمایشنامه‌خوانی از بین ۸۶ اثر رسیده به دبیرخانه، ۱۵ اثر را انتخاب کرد.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت ۲۵ فرودین‌ماه تا اول اردیبهشت ۹۶ در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود. برای اطلاع از اخبار این رویداد به سایت آن festival.ir  مراجعه کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>