سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۷ تیر ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

فرزین محدث بازیگر نمایش «هفت روز از تیر شصت» : شهید بهشتی جامع الشرایط بود

7rooz-tir60

فرزین محدث این روزها با بازی در نقش علیرضا نادعلی از اعضای حزب جمهوری اسلامی در نمایش «هفت روز از تیر شصت» نقش متفاوتی را برعهده دارد.

به گزارش سوره سینما ، فرزین محدث در مورد جذابیت های نمایش «هفت روز از تیر شصت» گفت: نمایش هایی که برگرفته از یک واقعه تاریخی باشد، همیشه جذابیت دارد و من هم چنین نقش هایی را می پسندم. کامران شهلایی متن خوبی نوشته و اتفاقات در کارگردانی، طراحی صحنه، ویدئوهای آماده شده برای پخش همه جالب است و به خوبی برهه ای از تاریخ ایران را روایت می کند که برای من جذاب است و از روایت کردنش لذت می برم.

او افزود: برای بازی در نقش علیرضا نادعلی نتوانستم او را از نزدیک ببینم و گفت و گو داشته باشم، اما کامران شهلایی نویسنده متن نمایش، با نادعلی دیدار داشته و او توانست اطلاعات خوبی برای ایفای هرچه بهتر نقش به من ارائه دهد…من نیز با خواندن گفتگوها و خاطراتش تلاش کردم به نقش نزدیک بشم.

فرزین محدث در مورد مهم ترین و تاثیرگذارترین ویژگی شهید بهشتی که باعث می شود هنوز هم برای جوانان جذاب باشد، توضیح داد: شهید بهشتی شخصیتی جامع الشرایط بوده و همه خصوصیات در او دیده می شده و ما او را زود از دست دادیم و می توانست حضورش در انقلاب تاثیرات بسزایی داشته باشد. امام خمینی(ره) در مورد ایشان فرمودند: شهیدبهشتی یک ملت بود. هرشب که اجرا تمام می شود  تحت تاثیر فضای نمایش قرار میگیرم به خصوص وقتی در مونولوگ آخر نمایش لحظات انفجار و شرایط بعد ار آن را توضیح میدهم بیشتر ناراحت می شوم. خانواده شهدا هم حتما وقتی این نمایش را می بینند تحت تاثیر قرار می گیرند. به عنوان بازیگر دنبال تجربه هستم و خیلی خوشحالم که این کار را انجام می دهم و همکاری با شهلایی و لارتی دلنشین بود. تئاتر سیاسی مثل فیلم سیاسی است و مهجور مانده باید به آن نگاه کرد. البته نباید نمایش یا فیلم سیاسی را جناح بندی کرد. حادثه هفتم تیر اصلا مربوط به  یک جناح نیست  یک حادثه ایست که شخصیتهای بزرگ و ملی را از دست دادیم و همه اتفاق نظر دارند.

نمایش «هفت روز از تیر شصت» نوشته کامران شهلایی و با کارگردانی مشترک محمد لارتی و کامران شهلایی از روز چهارشنبه ۷ تیر ساعت ۲۰:۳۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه، با بازی امین سیار دشتی، فرزین محدث، مژگان خالقی، فرهاد تفرشی، احمد جعفری، هدیه رضایی  و مرضیه بدرقه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>