سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ مرداد ۱۳۹۶ در ۲:۴۸ ب.ظ چاپ مطلب

مهرزاد دانش: قضاوت جشن منتقدان پاکیزه و ناب است

mehrzad-danesh

مهرزاد دانش گفت: جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران برای اهدای جوایز، مناسبات و وابستگی خاصی ندارد و به همین دلیل در آن قضاوت پاکیزه و ناب‌تری صورت می‌گیرد.

به گزارش سوره سینما، مهرزاد دانش منتقد  سینما در گفت‌وگو با ستاد خبری جشن یازدهم گفت: همه جشن‌های سینمایی از جمله فجر، جشن سینما و … دارای جایگاه  و اهمیت هستند، اما تفاوت‌های بارزی با جشن منتقدان دارند. جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران برای اهدای جوایز، مناسبات و وابستگی خاصی ندارد و به همین دلیل در آن قضاوت پاکیزه و ناب‌تری صورت می‌گیرد. وجه رسانه‌ای این جشن غالب است و انتخاب‌ها بر اساس اندیشه و بینش متولیان جشن اتفاق می‌افتد. این زیرساخت توسط هنرمندان درک می‌شود و اعتبار جایزه را افزون می‌کند.

وی در ادامه اشاره کرد: این جشن با تقدیراز فعالان سینما و منتقدان فیلم‌ها، پیوند بین حوزه سینما و ادبیات را پدید می آورد و همین عامل حضور جدی همه اهالی این دو حوزه را فارغ از هر مساله‌ای به همراه دارد.

این تحلیل‌گر سینمایی با اشاره به برگزاری ساده این جشن توضیح داد: ویژگی ممتاز این جشن، برگزاری ساده و به دور از تاکید بر حضور سلبریتی‌ها است. شاید این مساله در جشن‌های دیگر، یک نکته منفی تلقی شود، اما برای این جشن، امتیازی مثبت تلقی می‌شود. متاسفانه جشن منتقدان همچون سایر مراسم‌ها با اندکی بحران مدیریت زمان رو به رو است که بهتر است این معضل در اجرا رفع شود.

مهرزاد دانش در پایان درباره دبیری جشن یازدهم توسط جعفر گوذرزی چنین گفت: توانایی آقای گودرزی با توجه به سابقه‌ای که دارد برای اعضای سینما، نقد و رسانه ثابت شده است و امیدوارم این دوره نیز توسط آقای گودرزی با موفقیت اجرا شود.

یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ۲۶ مرداد ماه به دبیری جعفر گودرزی برگزار خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>