سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۶ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

آرش خوشخو: نظر منتقدان توشه راه فیلمسازان است/ منتقد ناظر سوم

arash-khoshkhoo

آرش خوشخو گفت: آنچه توشه راه فیلمسازان می شود، نظر منتقدان است که در نهایت اعتبار هنری و بار اقتصادی برای آثار آن‌ها می‌سازد.

به گزارش سوره سینما، آرش خوشخو روزنامه نگار، منتقد و تحلیل گر سینما در گفت و گو با ستاد خبری جشن یازدهم گفت: در نگاه سینماگران، ارزیابی منتقدان نسبت به فیلم ها  تا حدی بر جذب مخاطب و تبلیغات موثر است و این مساله واقعیت دارد. آنچه توشه راه فیلمسازان می شود، همین نظر منتقدان است که در نهایت اعتبار هنری و بار اقتصادی برای آثار آن ها می سازد. منتقدان همیشه ناظر سوم بوده‌اند و نظر آن‌ها بی‌طرف و تخصصی تر است.

او در ادامه افزود: ما فرهنگ نقد سینمایی قوی داریم و نقد حرفه ای سینما  تنها در آمریکا و فرانسه وجود دارد. جریان نقد سینمایی در کشور ما با تلاش کسانی مثل، هوشنگ کاووسی پیش از انقلاب و فعالیت منتقدان در مجله فیلم و … بعد از انقلاب،  بدنه ای قوی پیدا کرد و برنامه ای مثل «هفت» با همه مشکلات و نا به هنجاری های ناشی ازسخنان برخی از افراد این برنامه، قطعا تاثیر مثبتی بر فضای نقد سینمایی گذاشت.

یازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ٢۶ مرداد به دبیری جعفر گودرزی برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>