سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۶ مهر ۱۳۹۶ در ۴:۴۳ ب.ظ چاپ مطلب
با پخش مستند «فصل هرس» ؛

روایتی بدیع از کشف داروی درمان سرطان در برنامه «به اضافه مستند»

be-ezafe-mostanad

هفتمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «فصل هرس» به کارگردانی لقمان خالدی روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش سوره سینما ، در هفتمین قسمت از برنامه «به اضافه مستند» پس از نمایش مستند «فصل هرس»، دکتر احمدعلی آقا رفیعی از چهره‌های شناخته شده‌ی طب سنتی و اسلامی و داریوش شیوایی کارشناس حوزه سلامت، مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع طب سنتی و مدرن سخن خواهند گفت. هم‌چنین، محمد تقی فهیم و آرش خوشخو به نقد و بررسی فرمی این اثر مستند خواهند پرداخت.

مستند «فصل هرس» روایت زندگی شخصی به نام قاسم تک دهقان است که مدعی کشف داروی سرطان است و تلاش می‌کند در جریان فیلم این ادعا را ثابت کند. او سال‌ها است که بر روی یک داروی گیاهی ضد سرطان تحقیق می‌کند و ادعا می‌کند که به کمک آن می‌تواند سرطان را درمان کند اما هیچ کس را آنقدر قابل اعتماد نمی‌داند تا دارو را آزمایش نماید و به همین دلیل نمی‌تواند آن را ثبت نماید.  او به دنبال کسی است که این دارو را راستی آزمایی کند و تماشاچی در مسیر این راستی آزمایی با شخصیت آقای تک دهقان و نگرانی‌هایش بیشتر آشنا می شود.

این مستند توانسته است تا به حال چندین جایزه از جشنواره های مختلف به دست بیاورد که از آن جمله می‌توان به جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی مستند بلند، از نهمین جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، تندیس هنر و تجربه و همچنین تندیس حافظ بعنوان بهترین مستند سال از جشنواره دنیای تصویر اشاره نمود. این مستند توانست جزء منتخبین جشنواره کمبریج لندن نیز قرار بگیرد.

برنامه به اضافه مستند با اجرای علی صدری نیا، تهیه کنندگی سید محمدحسین میری و کارگردانی محمدرضا رضاییان سه‌شنبه ۱۸ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد. بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۹ مهر ماه ساعت ۹ و جمعه ۲۱ مهر ماه ساعت ۱۳:۳۰ است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>