سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۵ ق.ظ چاپ مطلب

برگزیدگان نودمین دوره جوایز «اسکار» معرفی شدند/ «شکل آب» بهترین فیلم شد

oscar-2018

نودمین دوره اهدای جوایز «اسکار» در لس آنجلس برگزار شد و فیلم «شکل آب» جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را بدست آورد.

به گزارش سوره سینما، فیلم «شکل آب» در نودمین دوره اهدای جوایز اسکار جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را به دست آورد. فیلم «شکل آب» به کارگردانی گیرمو دل تورو در ۱۳ رشته نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.

فیلم «دانکرک» اثر کریستوفر نولان که برای دریافت هشت مجسمه طلایی نامزد شده بود در نهایت سه جایزه اسکار به دست آورد. از فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ میسوری» که در هفت رشته نامزد شده بود به عنوان یکی از بخت های اصلی دریافت جایزه بهترین فیلم سال نام برده می شد. فرانسس مک دورمند، بازیگر اصلی این فیلم توانست جایزه بهترین هنرپیشه زن در نقش اصلی را به دست آورد.

جایزه بهترین بازیگر مرد در نقش اصلی به گری اولدمن برای ایفای نقش وینستون چرچیل در فیلم «تاریک ترین ساعت» اهداء شد. آلیسون جنی نیز برای بازی در فیلم «من، تانیا» برنده جایزه بهترین هنرپیشه مکمل زن شد. سم راکول نیز برای بازی در فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ میسوری» جایزه بهترین هنرپیشه مکمل مرد را به دست آورد.

لیست کامل برگزیدگان نودمین دوره مراسم اسکار به شرح زیر است :

بهترین فیلم: «شکل آب»

بهترین کارگردانی: گی‌یرمو دل تورو، «شکل آب»

بهترین بازیگر مرد: گری اولدمن، «سیاه‌ترین ساعت»

بهترین بازیگر زن: فرانسیس مکدورمند، «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر مرد مکمل: سام راک‌ول، «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر زن مکمل: آلیسن جنی، «من، تونیا»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «برو بیرون» نوشته جردن پیلی

بهترین فیلمنامه اقتباسی: «با اسم خودت به من زنگ بزن» نوشته جیمز آیوری بر مبنای رمانی از آندره آسیمان

بهترین فیلم بلند انیمیشن: «کوکو»، لی آنکریچ و آدریان مولینا

بهترین فیلمبرداری: «بلید رانر ۲۰۴۹»، راجر دیکنز

بهترین طراحی لباس: «رشته خیال»، مارک بریجز

بهترین مستند بلند: «ایکاروس»، برایان فوگل

بهترین مستند کوتاه: «بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است»، فرانک اشتیفل

بهترین تدوین: «دانکرک»، لی اسمیت

بهترین فیلم خارجی‌زبان: «یک زن شگفت‌انگیز»، سباستین للیو (شیلی)

بهترین چهره‌پردازی و مو: «سیاه‌ترین ساعت»، دیوید مالینوفسکی، ایوانا پریموراچ، لوسی سیبیک و کازوهیرو توچی

بهترین موسیقی: «شکل آب»، الکساندر دپلا

بهترین ترانه: «مرا به خاطر بسپار» (کریستن اندرسن-لوپز و رابرت لوپز) از فیلم انیمیشن «کوکو»

بهترین طراحی صحنه: «شکل آب»، پل دنهام آستربری، جفری‌ ای. ملوین و شین ویو

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «بسکتبال عزیز»، گلن کین و کوبی برایانت (گلن کین پروداکشنز)

بهترین فیلم کوتاه زنده: «بچه ساکت»، کریس اورتن و ریچل شنتن نویسنده (اسلیک فیلمز)

بهترین تدوین صدا: «دانکرک»، الکس گیبسن و ریچارد کینگ

بهترین صداگذاری: «دانکرک»، گرگ لانداکر، گری‌ ای. ریتزو و مارک واینگارتن

بهترین جلوه‌های تصویری: «بلید رانر ۲۰۴۹»، گرد نفزر، جان نلسن، پل لمبرت، ریچارد آر. هوور


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>