سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ اسفند ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

پیام تسلیت سازمان سینمایی حوزه هنری برای درگذشت شادروان همایون شهنواز

shahnavaz1

سازمان سینمایی حوزه هنری با انتشار پیامی درگذشت کارگردان ارزشمند سینما و تلویزیون مرحوم همایون شهنواز را به جامعه سینمایی و خانواده ایشان تسلیت گفت.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری؛ متن این پیام به این شرح است: درگذشت هنرمند عزیز و خالق مجموعه ماندگار دلیران تنگستان و فیلم تاریخی شاه خاموش، همایون شهنواز را به خانواده ایشان و جامعه فرهنگی و هنری تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند تعالی برای آن مرحوم غفران و رحمت و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت داریم.

بی‌تردید مرحوم شهنواز از جمله پیشگامان و متقدمین در عرصه ساخت فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تاریخی است. اثر درخشان «دلیران تنگستان» و روایت زندگی و مبارزات رئیسعلی دلواری و مبارزین جنوب علیه استعمار و نیز، فیلم سینمایی «شاه خاموش» از آثار ماندگار و شاخص شهنواز است. در روزگاری که کمتر کسی ریسک و شهامت تولید این گونه آثار را داشت مرحوم شهنواز خط شکنی کرد و پا در این وادی گذاشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>