سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲ فروردین ۱۳۹۷ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

تازه‌ترین تیزر «قلب سیمرغ» رونمایی شد/ از سرگیری اکران در «هنر و تجربه»

Ghalbe-Simorgh

همزمان با آغاز سال جدید تازه‌ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» با یادی از زنده یاد وحید نصیریان کارگردان این انیمیشن، رونمایی شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فیلم «قلب سیمرغ»، امروز پنجشنبه ۲ فروردین سال ۱۳۹۷ و پس از پایان سالروز شهادت امام هادی (ع) و از سرگیری اکران فیلم های روز سینمای ایران، نمایش فیلم ها روی پرده در گروه «هنر و تجربه» آغاز شد.

براساس این گزارش تازه ترین تیزر انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» نیز منتشر شده و قرار است در سینماهای تهران و شهرستان روی پرده رود. در همین راستا این فیلم امروز ۲ فروردین در سینما فرهنگ ساعت ۱۵، پردیس سینمایی کورش ساعت ۱۶، پردیس سینمایی هویزه مشهد ساعت ۱۹و سینما سوره اصفهان ساعت ۱۹ روی پرده می رود.

در این فیلم انیمیشن که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در دو نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیرال» صداپیشه نقش هایی هستند که نصیریان در «قلب سیمرغ» خلق کرده است.

در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده ای دور، میان انسان های کره زمین جنگی همه گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می شود. آنها نام فرزند خود را «رها» می گذارند. در گیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می شود. رها پس از سال ها به جنگ اژدهاک می رود و با وجود کوچکیش بر اژدها پیروز گشته و ناجی سرزمینش می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>