سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۱ تیر ۱۳۹۲ در ۱۰:۴۵ ق.ظ چاپ مطلب
با هدف ترویج فرهنگ حجاب/

تصویربرداری «حجاب راه رستگاری» بحرانی ادامه دارد

shahriar-bahrani

شهریار بحرانی از ادامه تصویربرداری مجموعه مستند «حجاب راه رستگاری» خبرداد.

شهریار بحرانی از ادامه تصویربرداری مجموعه مستند «حجاب راه رستگاری» خبرداد.

شهریار بحرانی کارگردان سینما که از مدتی پیش درگیر ساختن مجموعه مستند «حجاب راه رستگاری» بوده درباره وضعیت کنونی تولید آن به سوره سینما گفت: در حال حاضر مراحل پایانی همچنان تصویربرداری را در تهران انجام می‌دهیم، و هنوز قرارداد پخش در هیچ شبکه‌ای بسته نشده است.

تصویربرداری مستند «حجاب راه رستگاری» را مسعود قندی انجام می‌دهد و نگارش و تحقیق فیلمنامه آن برعهده یک گروه پژوهشگر بوده  که به سرپرستی شهریار بحرانی فعالیت کرده‌اند. مدتی پیش بخشی از تصویربرداری این مجموعه مستند در لانه جاسوسی سفارت سابق آمریکا انجام شد. مشخص نیست تهیه‌کنندگی این مجموعه مستند به عهده چه ارگان یا نهادی است.

این مستند سعی دارد با نگاهی نو مفاهیم قرآنی و احادیث درباره مسائلی همچون حجاب، عفاف، حیا و حفاظت از وجوهات انسانی را به زبان تصویر بیان کند. به گونه ای که با ایجاد احساس در یک فضاسازی مناسب به تفهیم مفهوم واقعی حجاب بپردازد. شهریار بحرانی فیلم های سینمایی «ملک سلیمان»، «مریم مقدس»،«دنیای وارونه» و… را کارگردانی کرده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>