سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ شهریور ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۴ ق.ظ چاپ مطلب

نمایش فیلم سینمایی «اسکی باز» در جشنواره «آی اف آی» ایرلند

IFI.EskiBaz

فیلم سینمایی «اسکی باز» به کارگردانی فریدون نجفی در جشنواره «آی اف آی» ایرلند به نمایش در می‌آید.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، فیلم «اسکی باز» که پخش بین‌الملل آن برعهده سازمان سینمایی حوزه هنری است، در سال ۱۳۹۶ در ارتفاعات زردکوه بختیاری ساخته شد. این فیلم نگاهی انسانی و عاطفی به زندگی کودکان و نوجوانان دارد و به نقد چالش‌های اجتماعی و تربیتی در این زمینه می‌پردازد.

فیلم سینمایی «اسکی باز» با دریافت ۷ پروانه زرین، پر افتخارترین و بهترین فیلم سینمایی سی امین جشنواره بین‌المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان ایران شد. این فیلم همچنین نامزد جایزه بهترین فیلم جوانان آسیا پاسیفیک ۲۰۱۷(اسکار آسیا) نیز بود.

The_skier_Poster

انستیتوی ملی فیلم ایرلند در سال ۱۹۴۳ با هدف آموزش قشر سینماروی ایرلند تاسیس شد.

این موسسه، فیلمخانه‌ای تاسیس کرد و مدارس، کالج‌ها و انجمن‌های سراسر کشور را با فیلم‌هایش تغذیه می‌کرد، سپس خودش نیز در تولید فیلم‌های آموزشی، ایمنی و بهداشتی مشارکت کرد. با گذشت سال‌ها این انستیتو همچنان نقش آموزشی خود را حفظ کرده و هر ماه طی چند روز فیلم‌هایی را برای اعضای خود نمایش می‌دهد. ضمنا تابستان هر سال نیز یک جشنواره بزرگ از فیلم‌های منتخب برگزار می‌کند.

بخش خانوادگی این جشنواره امسال از تاریخ ۳۱ آگوست تا دوم سپتامبر برابر با نهم تا یازدهم شهریور ماه درحال برگزاری‌‌ست.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>