سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ مهر ۱۳۹۷ در ۲:۳۸ ب.ظ چاپ مطلب

نشست نقد و بررسی رمان «بند محکومین» در شهر کتاب الف

bande-mahkoomin

نشست نقد و بررسی رمان «بند محکومین» نوشته‌ کیهان خانجانی روز جمعه این هفته چهارم آبان در شهر کتاب الف برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما، در این نشست عنایت سمیعی (منتقد ادبی)، شهریار وقفی‌پور (مترجم، نویسنده، پژوهشگر) و مهسا محب‌علی (نویسنده و مدرس داستان) و همچنین نویسنده کتاب حضور خواهند داشت و به گفتگو و نقد این رمان می‌پردازند.

بند محکومین در زمره آثار ساختارگرا، جریان‌گریز و ضدژانر می‌گنجد و روایت تجربه خاصی است. رمان در زندان لاکان رشت میگذرد، در بند محکومین. هر زندانی در این بند گذشته‌ای دارد و خانجانی با روایت زندگی هر کدام در تلاش است تا پیوندی میان این آدم‌ها بسازد تا ساختار داستانش تکمیل شود. زبان قصه‏‌گو و غیرتوصیفی نویسنده نیز به این ضرباهنگ افزوده شده و اثر را با سرعت پیش میراند. خانجانی جهانی متفاوت میسازد که در داستانهای با محوریت زندان، کم.نظیر است.

این برنامه روز جمعه چهارم آبان از ساعت ۱۷ در شهرکتاب الف واقع در زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، ‌میدان الف، انتهای الف شمالی، پلاک ۱ برگزار می‌شود. ورود برای  علاقمندان آزاد است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>