سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲ آبان ۱۳۹۷ در ۵:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

روایت شهرام‌ اسدی از ساخت «روز واقعه» در برنامه «باهمستان سینما» + ویدئو

shahram-asadi

شهرام اسدی کارگردان فیلم سینمایی «روز واقعه» با اشاره به ملاقاتش با بهرام بیضایی در زمان ساخت این اثر می‌گوید، فیلمنامه «روز واقعه» دستخوش تغییرات چندانی نشده است.

به گزارش سوره سینما، شهرام اسدی کارگردان فیلم سینمایی «روز واقعه» که با فیلمنامه‌ای از بهرام بیضایی ساخته شده تجربیات جالبی از رویارویی‌اش با این کارگردان در برنامه «باهمستان سینما» با اجرای محمدرضا مقدسیان گفت.

شهرام اسدی درباره تعاملش با بهرام بیضایی در زمان تولید «روز واقعه» و اینکه چه مراحلی طی شد تا فیلمنامه به مرحله ساخت برسد توضیح داد: «شاید برایتان باورپذیر نباشد اما من در زمان ساخته شدن این فیلم خیلی ایشان را ندیدم.»

او ادامه داد: «فقط یکبار وقتی فیلمنامه را به من دادند و گفتند شما این فیلم را بساز، دو سه روز بعدش با یکی از دوستانی که ایشان را می شناخت، به درخواست من رفتیم و آقای بیضایی را دیدیم و در حد ۱۵-۲۰ دقیقه‌ای که با ایشان دیدار داشتم به ایشان توضیح دادم که قرار است من این فیلمنامه را بسازم.»

اسدی همچنین بیان کرد: «در همان دیدار به ایشان گفتم واقعا خیلی خوب نوشتید و من فیلمنامه به این خوبی ندیدم، ایشان هم برخورد خیلی خوبی داشتند و البته این را هم عنوان کردند که قرار بود خودشان این فیلم را بسازند ولی بهشان اجازه ندادند. من علتش را سوال کردم اما پاسخ درستی ندادند و علت این موضوع را نگفتند.»

این کارگردان اضافه کرد: «یکبار دیگر هم در منزلشان ایشان را دیدم و خودم دوست داشتم گزارشی درباره روند کار توضیحاتی به ایشان بدهم، اینکه کدام بازیگران را انتخاب کردم و کار در این مرحله است. ایشان هم گفتند خوب است.»

اسدی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه چقدر فیلمی که به نمایش درآمد با فیلمنامه اولیه انطباق دارد نیز گفت: « ۹۵ درصد مطابقت وجود دارد.»

باهمستان سینما، سه شنبه هر هفته  به تهیه کنندگی محمد جواد عبدالرحمانی و به طور زنده ساعت ۲۲:۰۰ ب وقت تهران از جام جم پخش شده و روز بعد ساعت ۰۶:۰۰ و ۱۴:۰۰ باز پخش می شود .


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>