سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۶ آبان ۱۳۹۷ در ۱۱:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد:

در زمان بررسی یک اثر سینمایی از ظرفیت حوزه هنری استفاده بیشتری شود

azadikhah

احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است برای حل مشکل فیلم‌های نمایش داده نشده در سینمای حوزه هنری در زمان بررسی یک اثر سینمایی از ظرفیت حوزه هنری استفاده بیشتری شود.

به گزارش سوره سینما، احد آزادی‌خواه در گفت‌وگویی با اشاره به اعتراض‌های پیرامون عدم نمایش فیلم «عرق سرد» در سینماهای حوزه هنری، گفت: اگرچه این ادعای حوزه هنری که می‌تواند مستقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفتار کند مورد انتقاد بسیاری است اما به لحاظ قانونی درست است و تخلف قانونی پشت این اقدام نیست به همین دلیل وزارتخانه فرهنگ و حوزه هنری باید بتوانند با مصالحه و تعامل، تفاوت دیدگاه میان خود را حل و فصل کنند.

در زمان بررسی یک اثر سینمایی از ظرفیت حوزه هنری استفاده بیشتری شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکثر فیلم‌هایی که ازسوی حوزه هنری رد می‌شوند متعلق به بخش خصوصی بوده و در پی عدم نمایش در حدود ۷۰سینمای حوزه هنری در سراسر کشور دچار ضرر مالی می‌‎شوند، اضافه کرد: بهتر است برای حل این مشکل در زمان بررسی یک اثر  سینمایی برای ارائه مجوز تولید و اکران از ظرفیت حوزه هنری استفاده بیشتری شود.

وزارت فرهنگ چاره‌ای جزء مصالحه نسبی با حوزه هنری ندارد

وی تاکید کرد: اگرچه سازمان سینمایی متولی اصلی ارائه مجوز به آثار سینمایی است، اما به نظر می‌رسد باتوجه به تعدد دستگاه‌های فرهنگی در کشور چاره‌ای جزء به کارگیری این راهکارها و مصالحه نسبی با حوزه هنری نیست.

اجرای صحیح «نظام درجه‌بندی سنی» راه‌حل اصلی برای نمایش و تفکیک فیلم‌هایی مناسب خانواده‌ها

آزادی‌خواه با بیان اینکه اجرای صحیح “نظام درجه‌بندی سنی” راه‌حل اصلی برای نمایش و تفکیک فیلم‌هایی مناسب خانواده‌ها است، توضیح داد: متاسفانه فاکتور رده‌بندی سنی در موضوعات فرهنگی کنار گذاشته شده است و باوجود طرح این موضوع ازسوی رئیس فعلی سازمان سینمایی همچنان در عرصه سینما رعایت نمی‌شود درحالی که میتواند بسیاری از اختلافات و مشکلات را حل کند.

حوزه هنری به دنبال سیاسی‌کاری یا اجرای رسالت فرهنگی؟

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیران باید با شناخت به روز از جامعه و نیاز جامعه امروز تصمیم‌گیری کنند و لازم است درباره همه امور گفتگو کرد، افزود: حوزه هنری از زمان تشکیل، در زمینه سینما مدعی و بیشتر اوقات هم در موضع تقابل با دولت‌ها بوده است، آن‌ها رسالت‌‍شان را عمیق‌تر از تعاریف دولتی مطرح می‌کند و شاید این موضوع از نظر بسیاری افراد به معنای سیاسی‌کاری باشد اما بهتراست از نگاه فرهنگی به موضوع نگریست و به دنبال حل و فصل اختلاف‌ها رفت.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>