سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۰ آذر ۱۳۹۷ در ۲:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

نگاهی به فیلم «سرو زیر آب»/ روایت آدم‌هایی که مثل جنس فرشتگان می‌مانند

sarve-zire-ab

«سرو زیر آب» روایت آدم‌هایی که از یک جنس دیگری هستند، نه فرشته‌اند و نه معصوم ولی مثل جنس فرشتگان می‌مانند.

سوره سینما – «سرو زیر آب» باشه‌آهنگر روایت عشق و دلدادگی‌هاست . روایت آدم‌هایی که از یک جنس دیگری هستند، نه فرشته‌اند و نه معصوم ولی مثل جنس فرشتگان می‌مانند.

باشه‌آهنگر یک دنیای دیگری از این آدمها می‌سازد. دست یافتنی ولی باورشان هم سخت است وهم نیست. حالا قریب به ۳۰ واندی سال ماضی از جنگ می‌گذرد و هنوز باشه دلش و هوایش و فکرش در به تصویر کشیدن خاطراتش از رزم ودفاع ازسرزمین اش او را رها نکرده است.  به شیوه وسبکی شاعرانه ای سعی می‌کند نسل امروز را با دفاع مقدس آشنا سازد. تلنگری می‌زند بر آنچه بر سرزمین ما گذشت .

من باشه را حس می‌کنم وآدمهایی که از آنها سخن می‌گوید. اقوام و اقلیت‌هایی که در جنگ رزمیده اند. حالا یک جوان اهورا مزدایی «زرتشتی» به شهادت می‌رسد و جنازه اش با یک جنازه مسلمان شیعه‌ای عوض می‌شود  ودرامی‌شکل می‌گیرد که ما با تصاویری دلنشین و ساختاری ساده و بدون بزک روبرو می‌شویم. حد و بضاعت باشه بالاتر از این اینهاست. یک فیلم با ارزش و نجابت و سرشار از نوستالژی نسلی که به فراموشی سپرده شده است.

 


One thought on “نگاهی به فیلم «سرو زیر آب»/ روایت آدم‌هایی که مثل جنس فرشتگان می‌مانند”

  1. رزاق هاشم زاذه واعظ می‌گه:

    سلام و درود زرتشتی یا شیعه فرقی ندارد.وقتی در راه حق یا وطن دا وطن اسلامی خود را فدا می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>