سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ آذر ۱۳۹۷ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

آثار نهایی دو بخش جشنواره قصه‌گویی اعلام شد

jashnvare-ghesegooyi

شش نفر برگزیده بخش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و شش نفر برگزیده بخش دختران و پسران به مرحله پایانی بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی راه یافتند.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی، در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های مسابقه ملی، از میان آثار رسیده به جشنواره، ۷۱اثر پس از داوری استانی به دبیرخانه مرکزی معرفی شدند. از میان آثار منتخب، ۶ قصه گوی برتر با رای هیات انتخاب و کمیته داوران منطقه ای برای اجرا در مرحله نهایی انتخاب شدند تا از ۲۹-۲۶ آذرماه در مرکز آفرینش های کانون روی صحنه رفته و  ۳ نفر از قصه گویان پدربزرگ و مادربزرگ به عنوان قصه گوی برتر معرفی شوند.

بر اساس رای داوران، زهره خیراندیش از کرمانشاه با قصه شیرینی نمک، مهین شهمرادزاده از کرمان با قصه دختر لر، مریم علی محمدی از کردستان با قصه آش سنگ، فاطمه موسوی از البرز با قصه سنگ صبور، احمد پروستان از اردبیل با قصه مهربانی و علی نساج شهرکی از سیستان و بلوچستان با قصه برزه گر و سالار برای اجرای قصه های خود، به مرحله نهایی راه یافتند.

در بخش دختران و پسران ۱۴ تا ۱۸ سال مسابقه ملی، از میان بیش از ۱۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه، هیات داوران منطقه ای و کمیته انتخاب آثار،  پس از بررسی قصه های برتر ۳۱ استان کشور، ۶ اثر را برای اجرای صحنه ای در مرحله پایانی جشنواره بیست و یکم برگزیدند.

بر اساس رای داوران، کیمیا یعقوبی گودرزی از تهران با قصه رستم و اکوان دیو، نگار موحدی رودی از خراسان رضوی با قصه اشتر خجو، فرانک سعیدی از کرمانشاه با قصه عصاره مهربانی، مبینا جعفری از هرمزگان با قصه کلوچه خوشمزه، نگار طهماسبی از لرستان با قصه کلیله و دمنه و امیرمحمد موسایی گله از چهارمحال بختیاری با قصه پادشاهی کیکاوس برای اجرای قصه های خود، به مرحله نهایی راه یافتند.

قصه گویان بخش دختران و پسران جشنواره بیست و یکم از تاریخ ۲۶ آذرماه سال جاری در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه می روند تا نفرات برتر این بخش توسط هیات داوران برگزیده شوند.

بیست و یکمین جشنواره قصه گویی از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ آذرماه به دبیری سروش صحت در مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>