سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

مستند «در کنار هم»؛ روایتی کوتاه از دوستی ایران و افغانستان

dar-kenare-ham

مستند کوتاه «در کنار هم» به کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی که تازگی آماده نمایش شده است، از دوستی مردم ایران و مردم افغانستان می‌گوید.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مستند کوتاه «درکنار هم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سیدمجتبی خیام الحسینی آماده نمایش شد.

این مستند که محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است به موضوع دوستی ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها می‌پردازد و این موضوع را در فضای یک کارخانه تولید پوشاک دنبال می‌کند.

سید مجتبی خیام الحسینی درباره ساخت مستند «در کنار هم» گفت: اصفهان بعد از تهران، دومین شهری است که تعداد زیادی از اتباع افغانستانی در آن زندگی می‌کنند. حتی شهدای مدافع حرم افغانستانی در شهر اصفهان بیشتر از سایر شهرهای کشور است.

وی ادامه داد: حضور اتباع افغانستانی در شهر اصفهان باعث ایجاد دوستی بین ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها شده و این فضای دوستی حتی در مشاغل مختلف بین دو ملیت وجود دارد. این فضای دوستی به نوعی سوژه‌ای شد برای ساخت مستند «در کنار هم» و ما سعی کردیم این فضای دوستی بین مردم ایران و افغانستان را در یک کارخانه تولید کت و شلوار به تصویر بکشیم.

بنابراین گزارش؛ مستند «در کنار هم» که یک مستند ۲۵ دقیقه‌ای است، در شهر اصفهان تولید شده است و بزودی رونمایی می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>