سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۱ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۲:۱۴ ق.ظ چاپ مطلب

سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان به پایان رسید/ رونمایی از فیلم‌های ابوالفضل جلیلی

ekhtetamieh-olympiad

سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان کشور در حالی با معرفی برگزیدگان به پایان رسید که برای نخستین بار در این مراسم از فیلم‌های ابوالفضل جلیلی رونمایی شد.

به گزارش سوره سینما، اختتامیه سومین المپیاد فیلمسازی نوجوان شامگاه چهارشنبه ۳۰ مردادماه با حضور ایرج طهماسب، کامپوزیا پرتوی، مرضیه برومند، پوران درخشنده، ابوالفضل جلیلی، دیگر اساتید فیلمسازی و علیرضا تابش دبیر سی‌و‌دومین جشنواره فیلم‌هاى کودکان و نوجوانان با اجرای مژده لواسانی در سالن سوره حوزه هنری اصفهان برگزار شد.

در این مراسم صادق موسوی مدیر انجمن سینمای جوان، اظهار کرد: با توجه به اینکه نسل امروز جلوتر از سن خود حرکت می کنند و شرایط بهتری برایشان فراهم است، پیشرفت خواهند کرد و هنر بهترین راهی که می توانند برای آینده خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: با تمام مشکلاتی که پیش رویمان است برگزیدگان این المپیاد را  بورسیه خواهیم کرد و تا زمان فارغ التحصیلی پشتیبان شما خواهیم بود.

همچنین حبیب ایل بیگی مدیر بخش المپیاد جشنواره در این مراسم اظهار کرد:هنگامی که در المپیاد تصمیم گرفته شد بخش ایده هم اضافه شود اطمینان داشتیم که نوجوانان میتوانند ایده های خوبی را برای تبدیل به فیلمنامه ارائه دهند که چنین هم شد.مربیان نیز بدون هیچ چشم داشتی کمک کردند تا آنان راه خودرا پیدا کنند و برای ماندگاری در سینما تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه جایزه اصلی این المپیاد در کنار اساتید و کسب تجربه آن ها بوده است، ادامه داد: هدف از برگزاری این رویداد امیدوار کردن بچه ها به آینده است ما تلاش کردیم تا این مسئله را به نوجوانان اثبات کنیم تا از تلاش خود دست نکشند.

پس از اجرای قطعاتی موسیقی توسط هنرمندان نوجوان، نوبت به علیرضا تابش، دبیر جشنواره رسید که با حضور روی صحنه درباره سومین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: المپیاد سوم نیز به ایستگاه پایانی رسید و امیدوارم که خسته نباشید. یکی دو روزی که در المپیاد حاضر بودم، از چند نفر ۱۶ ساله سوال کردم از آنجایی که دیگر امکان حضور در المپیاد را ندارید، می خواهید چه کار کنید؟ یکی گفت که به دنبال فیلمسازی حرفه ای می روم و کس دیگری کمی با تردید این پاسخ را به من داد.

تابش افزود: انجمن سینمای جوان و کانون پرورش فکری برای شما جایی است که می توانید پیشرفت کنید و برای ادامه راه فیلمسازی از کمک آن ها استفاده کنید. در همه کشورهای بزرگ، مسئله نوجوانی بسیار اهمیت دارد. همین جا کارگردانانی هستند که دغدغه مند زندگی خود را وقف نوجوانان کردند. از آن ها برای این که در کنار ما بودند و مثل پدر و مادر به شما کمک کردند تشکر می کنم. المپیاد مثل سنت استاد شاگردی است که استادی همه تجربیات خود را به شاگردش می داد.

وی خاطرنشان کرد: همه نوجوانان اینجا عطر و بوی ایران را می دهند، افکار، نظرات، دغدغه ها و عقاید شما برای ما خیلی مهم است و در برنامه های اصلی ما قرار دارد. امیدوارم که المپیاد فیلمسازی آرام آرام به یک نهاد مهم تبدیل شود و بتوانیم جدی تر به مسائل نوجوانان بپردازیم.

در پایان این مراسم نیز نوبت به اعلام برگزیدگان رسید.

بخش فیلم:

هیات انتخاب بخش فیلم متشکل از حبیب ایل بیگی، محمدرضا کریمی، وحید گلستان، حسین شیخ الاسلامی، سهیلا عسگری، داوود ضامنی، وحید گلستان، سعید پور اسماعیلی و فریده روشن (عضو شورای شهر اصفهان) برای اهدای جوایز روی صحنه آمدند.

مدال برنز این بخش به فیلم کوتاه گذر زمان محمد امین فیروزه از تبریز اهدا شد.

مدال برنز دوم به فیلم کوتاه بچوک از عارفه جعفری از میبد اهدا شد.

مدال نقره به  فیلم کوتاه در جست و جوی زندگی ایلیا رمضانی از بوشهر تعلق گرفت.

مدال نقره دوم نیز به فیلم دخت و لور به کارگردانی فاطمه زاهدانی از بندر عباس رسید.

مدال طلای این دوره از المپیاد در بخش فیلمسازی به انیمیشن طغیان به کارگردانی ماژان  کیمیایی از  همدان اهدا شد.

پس از دریافت جوایز بخش فیلم، اساتید ارشد المپیاد روی آمدند تا جوایز برگزیدگان بخش ایده را اهدا کنند.

بخش ایده:

مدال برنز به گروه عبدالله علیمراد برای ایده فیلم حیات به نویسندگی سید متین احمدی از خمینی شهر اهدا شد.

مدال برنز دوم به گروه مرضیه برومند برای ایده فیلم من استیفن هاوکینگ نیستم با ایده ای از  ثمین ابولحسنی تعلق گرفت.

برنز سوم به گروه علی اکبر قاضی نظام برای ایده فیلم آفرینش هستی با ایده ای از متینا اکبرزاده رسید.

چهارمین مدال برنز  به گروه وحید نیکخواه آزاد برای ایده یک تکه مداد ایده ای از امین یونسی و شیر تو شیر ایده ای ازثنا ابولحسنی اهدا شد.

مدال برنز پنجم به گروه ابولفضل جلیلی برای فیلم طرح گلیم  کیانا صابر  و خورشید را دیده ایم با ایده ای از حنانه مرادی رسید.

مدال نقره مشترک به گروه ایرج طهماسب برای ایده فیلم های گاو های فضایی و شیر کاکائو مریخی اهدا شد.

نقره دوم به گروه پوران درخشنده برای ایده فیلم هایکی پاپ و موجهای شادی روانه بود بر دل های خندان رسید.

پیش از اهدای مدال طلای این بخش علیرضا تابش پشت تریبون قرار گرفت و گفت:سینما برای من مثل قالی زیبایی است که ابولفضل جلیلی مانند گل وسط این قالی است و هدیه ما برای شما هدیه ای داریم و آن رونمایی از مجموعه فیلم های ابوالفضل جلیلی است چنان چه پیشتر در بنیاد سینمایی از آن به شما اهدا خواهد شد.

و پس از آن از مجموعه فیلم های ابولفضل جلیلی رونمایی شد جلیلی گفت:تابش اولین مدیر سینمایی است که شخصا به خانه من آمد و از حال و احوال من و دنیای فیلمسازی من پرسید.این فیلم ها شاید حدود سی سال پیش ساخته شده اند وبرخی از آنها هیچگاه نمایش داده نشدند و حال بسیار خوشحالم که بالاخره منتشر شد.

مدال طلای بخش ایده نیز به گروه کامبوزیا پرتوی  برای ایده فیلم های دوست عجیب من  با ایده اولیه دختر سیل اثر رکسانا رسولی از اصفهان رسید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>