سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ مهر ۱۳۹۸ در ۴:۳۹ ب.ظ چاپ مطلب

پخش مستند «۴۰ جلوه یک حماسه» برای اولین بار از شبکه چهار سیما

40Hamase

مستند تلویزیونی «۴۰ جلوه یک حماسه» با نگرشی نو به موضوع راهپیمایی و همایش عظیم اربعین حسینی برای اولین بار از شبکه چهارسیما پخش می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، این مستند تلویزیونی به تهیه کنندگی و کارگردانی احسان حلمی به عظمت برگزاری راهپیمایی و مراسم پر شور اربعین و شور خادمان حسینی در سراسر جهان می پردازد.

«۴۰ جلوه یک حماسه» به سفارش شرکت قاب سفید تهیه و تولید شده است و  از یک تیم پژوهشی بین‌المللی تشکیل شده تا با حضور میدانی به جمع‌آوری بیش از ٣٠٠ گفتگو در کشورهای مختلف بپردازد.این مستند برای مخاطب جامعه غربی و غیرمسلمانان تولید شده و زبان اصلی آن انگلیسی است و به دو زبان عربی و فارسی نیز دوبله شده است.

پژوهش این مستند سه سال طول کشیده است  و ضمن جامعه‌شناسی ادیان مختلف، با تکنیک و محتوای روز سینمای مستند توسط عوامل بین‌المللی تولید شده است.

«۴۰ جلوه یک حماسه» به بررسی اجمالی  مراسم  مذهبی  و اشکال آن در سراسر جهان از پیاده روی طولانی شیکوکو در کشور ژاپن تا مراسم مذهبی کومبه میلا در هندوستان و مراسم مسیحیان و بودا ئیان و… پرداخته و روند شکل گیری حماسه اربعین امام حسین(ع) بعد از چهلم شهادت آن حضرت در طول تاریخ تا به امروز  و برپا شدن حماسه عظیم پیاده روی میلیونی همه ی آزادگان، مومنان ومسلمانان در مسیر های مختلف تا برپایی موکب های پذیرایی از زوار وبالاخره روز اربعین و زیارت اربعین  با شکوهی وصف ناپذیر و… از جمله موضوعاتی است که در این مستند به تصویر کشیده می شود.

«۴۰ جلوه یک حماسه» به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما برای اولین بار روز جمعه ۲۶ مهرماه و در آستانه اربعین حسینی از شبکه چهار سیما پخش می شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>