سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۹ مهر ۱۳۹۸ در ۳:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب
آرش قاسمی در گفت‌و‌گو با سوره سینما مطرح کرد:

انیمیشن «لوپتو» فانتزی خاص با مخاطب فراگیر است

arash-ghasemi

صداگذار انیمیشن «لوپتو» معتقد است این کار هم مخاطب نوجوان و جوان را جذب می‌کند و هم برای مخاطب کودک جاذبه‌ها و فانتزی‌های مخصوص به خود را دارد.

آرش قاسمی صداگذار انیمیشن «لوپتو» در گفت‌و گو‌با خبرنگار سوره سینما گفت: الان حدود یک هفته است که من وارد پروژه «لوپتو» شدم و به لحاظ محتوایی بسیار کار را پسندیدم .

وی افزود: این کار هم مخاطب نوجوان و جوان را جذب می‌کند و هم برای مخاطب کودک جاذبه‌ها و فانتزی‌های مخصوص به خود را دارد و بر خلاف سایر انیمیشن‌های مشابه برای گروه محدودی ساخته نشده است.

وی توضیح داد: ما در مراحل اولیه کار هستیم و فعلا باید افکت‌ها را آماده کنیم و از حدود ۱۵ روز دیگر وارد صداسازی بشویم و سپس تمیزکاری‌های دیالوگ‌ها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: همه دیالوگ‌ها ضبط شده و در دست ماست و از بهترین گوینده‌ها با مناسب‌ترین جنس صدا استفاده شده و دیالوگ‌های تمیز و ایده‌آلی داریم که بعد از مرتب کردن آنها باید فضاهای صوتی مخصوص انیمیشن را بسازیم.

looperoo1

قاسمی درباره تجربه کلی صداگذاری انیمیشن گفت: تفاوت اصلی انیمشین با سینمایی این است که مانند بوم سفید نقاشی بکر و خالی است و همه صداها اعم از دیالوگ‌ها و فضاها را بازسازی کنیم. حتی کوچک‌ترین صداها مانند صدای پا، صدای در و … نیاز به بازسازی از جنس فانتزی دارد.

وی معتقد است: این بازسازی باید از جنسی باشد که هم به عالم واقعی شباهت داشته باشد و هم خیال‌پردازی کودکانه و فانتزی را دارا باشد.

وی همچنین درباره موسیقی «لوپتو» گفت: موسیقی هم بخش مهمی از کار است که باید ببینیم چه طور از آب در می‌آید و چقدر می تواند به بهبود اثر کمک کند.

در گویش کرمانی «لوپتو» به عروسک ها و اسباب بازی های دست ساز گفته می شود. به عبارتی معادل کلمه اسباب بازی در گویش کرمانی است.

شایان ذکر است مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری وابسته به سازمان سینمایی حوزه هنری با مشارکت موسسه فرهنگی هنری «فراسوی ابعاد» در کرمان انیمیشن سینمایی «لوپتو» را تولید می کنند.