سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۵ آذر ۱۳۹۸ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب
سه‌شنبه ۲۶ آذر با حضور دکتر صحرا کریمی مدیر «افغان فیلم» افغانستان؛

نشست «سینما؛ گفتمان فرهنگی» در حوزه هنری برگزار می‌شود

sahra karimi site

بیست‌و‌دومین برنامه «سینما؛ گفتمان فرهنگی» با حضور دکتر صحرا کریمی مدیر افغان فیلم افغانستان در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، این برنامه با محوریت «بررسی گفتمان سینمایی ایران و افغانستان» با سخنرانی دکتر صحرا کریمی مدیر کمپانی افغان فیلم افغانستان سه‌شنبه ۲۶ آذر از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در جمع مستندسازان و اهالی رسانه در سالن امیرحسین فردی حوزه هنری پیش بینی شده است.

افغان‌فیلم، قدیمی‌ترین شرکت دولتی فیلم‌سازی در افغانستان است. صحرا کریمی فیلم‌ساز شناخته شده نویسنده است. او تحصیلات ابتدایی خود را در ایران و دانشگاهی را در اسلواکی گذرانده‌است. این هنرمند افغانستانی به عنوان بازیگر نقش اول، در چند فیلم ایرانی نیز ایفای نقش کرده‌است. او از دانشگاه هنر و فیلم جمهوری اسلواکی دکترای کارگردانی فلم داستانی دارد. رساله دکترای او درباره موج نو سینمای ایران بود.فیلم‌های «زنان پشت‌فرمان رانندگی»، «نسیمه، خاطرات روزانه دختری مهاجر» و «در جستجوی خیال» به کارگردانی او جوایز بین‌المللی به دست آورده‌اند.

برنامه «سینما؛ گفتمان فرهنگی» از جمله برنامه‌های سازمان سینمایی حوزه هنری است که به مباحث و مفاهیم مهم سینمای ایران و جهان می‌پردازد و تاکنون، به موضوعاتی چون: «جوان گرایی در سینما»، «درجه بندی سنی و ریتینگ»، «سینما و دیپلماسی فرهنگی»، «چالش‌های سینمای دفاع مقدس»، «بررسی آئین‌ها در سینما و سیما»، «چالش‌های نظارت در سینمای ایران» و … با حضور کارشناسان و سینماگران نام آشنا پرداخته است.

شایان ذکر است استفاده از این برنامه برای اهالی رسانه، منتقدان و دانشجویان آزاد است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>