سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

درخواست خانه سینما از تهیه‌کنندگان همه پروژه‌های تصویری

khane cinema

خانه سینما از تهیه‌کنندگان همه پروژه‌های تصویری، به دلیل شیوع ویروس کرونا خواهان اقدامات پیشگیرانه تا توقف کار را خواهان شد.

به گزارش سوره سینما، خانه سینما با هدف حفظ سلامتی اعضای خانه سینما از تهیه‌کنندگان همه پروژه‌های تصویری، خواهان اقدامات پیشگیرانه اعم از رعایت اصول بهداشتی تا توقف کار را شد. متن این نامه به شرح زیر است:

«همکاران ارجمند

با سلام

بحران کرونا و شیوع این بیماری ابعاد اقتصادی، اجتماعی و روانی وسیعی یافته است. خانه سینما بر این باور است که اهل فرهنگ و هنر باید همه تلاش خود را برای کاهش اثرات این بیماری به کار بندد.

اعلامیه خانه سینما با هدف حفظ سلامتی اعضای خانه سینما از تهیه کنندگان همه پروژه های تصویری، خواهان اقدامات پیششگیرانه اعم از رعایت اصول بهداشتی تا توقف کار را شد و در پی آن کار گروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما با مشارکت صنوف ذیربط برای اقدامات بعدی تشکیل شد. در پی آخرین اطلاعیه کارگروه مدیریت بحران کرونا خانه سینما و بروز شبهاتی حقوقی ضمن سپاس از تلاش شبانه روزی همکاران و تاکید بر توقف پروژه ها لازم میدانیم مورد زیر را مورد تاکید قرار دهیم.

خانه سینما خود را موظف به حمایت های حداکثری در قبال هر یک از اعضا که در معرض این بیماری قرار دارند می‌داند اما اعلام می کند تبعیت از دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا ملاک عمل خواهد بود و هر گونه اقدامی که مسئولیت حقوقی داشته باشد فقط از طریق مصوبات هیات مدیره خانه سینما قابلیت پی گیری خواهد داشت.

آرزومندیم با همدلی، همراهی و صمیمیت با عبور از این بحران برای حل مسائل پسا کرونا در عرصه فرهنگ، هنر و سینما راهکارهای مناسب را طراحی  و اجرا کنیم.»