سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

پانزدهمین برنامه «دعوت» روی آنتن رفت/ ماجرای یک روحانی جهادگر

davat15

برنامه تلویزیونی «دعوت» در شانزدهمین شب از ماه رمضان میزبان سیدحسین موسوی روحانی و جهادگر بود.

به گزارش سوره سینما، سیدحسین موسوی طلبه و جهادگر داستانش را این‌طور آغاز کرد: آرزوی کودکی من خواننده شدن، بود. حتی فکر می‌کردم از ایران می‌روم و خواننده می‌شوم. تمرین داشتم و صدای خواننده‌های آن زمان را شبیه خودشان تقلید می‌کردم. شیطنت‌های زیادی داشتم‌. درس نمی‌خواندم و مدام تجدید می‌شدم‌. مادر هم از کارهایم ناراحت بود. حتی از مدرسه هم اخراج شدم.

او با اشاره به تغییراتی که در دوران بلوغ (سن تکلیف) از منظر توجه بیشتر انسان به مذهب در او رخ می‌دهد، ادامه داد: از ۱۶ سالگی حال و هوای مسجد به سرم افتاد اما خوش‌پوش بودم و به‌ظاهرم اهمیت می‌دادم و موهای بلندی هم داشتم. در همسایگی ما جوانی بود که من را با خود به جلسات مناجات‌خوانی برد. در آن جلسات من برای اولین‌بار معنویت را احساس و باور کردم که می‌توان با خدا حرف زد. آن شب برای من شب خاصی بود.

او افزود: بعد از اخراج از مدرسه در حالی که ناراحت بودم و احساس بدی داشتم برای نماز به مسجد رفتم. آن‌جا متوجه شدم امام جماعت مسجد تغییر کرده و طلبه جوانی برای اقامه نماز آمده است. به او گفتم دوست دارم طلبه شوم و او کمکم کرد تا وارد حوزه علمیه شوم.

روحانی مهمان «دعوت» از چالش‌های دوران تحصیل در حوزه‌علمیه تعریف کرد: مدام درس می‌خواندم و تلاش می‌کردم اما در اولین آزمون نمره ۱۱ گرفتم. یکی از اساتید با صراحت به من گفت این کار را رها کن و به بازار برو! ۲۸ صفر بود و من از حرف استاد دلشکسته بودم، قبل از اذان صبح بیدار شدم و نماز شب خواندم، اشک ریختم و دعا کردم. بعد از آن شب تلاشم را بیشتر کردم و در سال چهارم طلبگی ممتاز شدم.

زهرا رحیم‌زاده؛ همسر طلبه که او نیز مهمان مهمان برنامه «دعوت» بود از ماجرای ازدواجشان گفت: ۱۷ ساله بودم که برای خواستگاری آمدند. قسمت شد و ازدواج کردیم. مهریه‌ام هم ۱۴ سکه بود.

مهمانان دیگر برنامه سید شاهین موسوی؛ پدیده بوکس جهان و سید مهرداد زمانی؛ عضو تیم‌ملی جودو و قهرمان آسیا بودند که به همراه روحانی حاضر در برنامه در کارهای جهادی فعالیت می‌کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>