سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

«هفت اقلیم»؛ صدای رسای فرهنگ و هنر ایران

haft-eghlim

برنامه «هفت اقلیم» از چهارم خرداد فعالیت دوباره خود را از شبکه سراسری فرهنگ آغاز می‌کند.

به گزارش سوره سینما، از ماموریت‌های شبکه فرهنگ انعکاس، تحلیل، نقد و بررسی و اثر سنجی رویدادهای فرهنگی هنری کشور است. نظر به گستره شنوندگان این شبکه سراسری، طراحی و ساخت و اجرای چنین برنامه یی در همه ایام بخصوص اکنون که ملاحظات کرونایی  باعث شده بسیاری از فعالان حوزه فرهنگ و هنر امکان حضور و عرضه آثار خود را در مجامع عمومی ندارند ،ضروری به نظر می رسید.

رادیو به عنوان رسانه یی فراگیر و پر شتاب در قالب برنامه هایی چون «هفت اقلیم» می تواند به عنوان پل ارتباطی مخاطبان با اهالی قلم، هنرمندان و فرهنگ مداران فعالیت کند.

با توجه به این مسولیت رسانه یی  برنامه سازان رادیو فرهنگ برنامه «هفت اقلیم» را پس از یک وقفه سه ساله با طرح و فرمی نو بصورت زنده آماده اجراء و پخش کردند.

«هفت اقلیم» در ساختار جدید خود به مباحثی چون سینما ،تاتر،هنرهای تجسمی،کتاب و کتابخوانی،الگوهای سواد رسانه یی،میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری می پردازد.

نویسندگان ،هنرمندان،متولیان فرهنگی کشور  مهمان هر روز «هفت اقلیم» خواهند بود.

این برنامه از چهارم خرداد همزمان با عید مبارک فطر آغاز می شود وهر هفته  از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۹.۳۰ به صورت زنده بر روی موج  اف ام .۱۰۶مگاهرتز از شبکه فرهنگ پخش خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>