سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۱ ب.ظ چاپ مطلب

حجت‌الاسلام پناهیان: هیأت آنلاین می‌تواند تلویزیونی برای هیئات باشد

panahian

حجت‌الاسلام پناهیان هیأت آنلاین را تلویزیونی برای هیئات خواند که تکنولوژی کوچک تمدن عظیم اسلامی به حساب می‌آید.

به گزارش سوره سینما، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در جمع خادمان هیأت آنلاین گفت: به هیأت اعتقاد ویژه ای دارم. هیأت را به عنوان یک پایگاه تشکیلاتی نمونه ایمانی می دانم که الگویی برای تمدن عظیم اسلامی است. شما وقتی که به مدیریت و پشتیبانی هیئات و تشکیلاتی که از جهات مختلف ایجاد می کند نگاه می کنید می بینید بهترین ساختار اجتماعی را ایجاد می کند. نمونه کوچک مدینه فاضله هیأت است که تجمیع این هیئات در یک فینال بزرگ پدیده اربعین شده است.

وی افزود: اربعین برای خیلی ها شاید عجیب باشد اما برای هیأتی ها یک امر عادی است و فقط می دانم که امر تجمیع شده هیأت ها تحت عنوان مواکب و حرکت هایی که انجام می گیرد معجزه باشکوه تاریخ بشریت را شکل می دهد. به آن معجزه قرن نمی شود گفت. تعریفی که ما از هیئات داریم چیزی فراتر از برگزاری یک مراسم با نیاز معنوی است.

پناهیان یادآور شد: شما نمونه کوچک پی ریزی تمدن اسلامی را ثبت جهانی، تاریخی و توزیع و تئوریزه می کنید. مشکل مدیریت در جامعه ما باید اینطوری حل شود.

تکنولوژی هیأت اندازه کوچک همان تمدن عظیم اسلامی است

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: هیئت برای ما مسئله تمدنی است. تکنولوژی هیأت اندازه کوچک همان تمدن عظیم اسلامی است. چطور جهان می تواند بر محور اهل بیت و محور ولایت اهل بیت اداره شود؟ برای درک این موضوع به یک هیئت نگاه کنید.

شما خادمان هیأت آنلاین در حال پی ریزی تمدن عظیم اسلامی هستید

پناهیان با بیان اینکه نمی گویم هیأت را دست پایین گرفته اید بلکه آن را دست بالا گرفته اید که به سراغش رفته اید، تاکید کرد: ولی اینها را در برنامه ریزی های جزئی در نظر بیاورید که چقدر از این ظرفیت می شود استفاده کرد. خود هیئت دارد شما را می بلعد. اینکه شما می گویید هیأت آنلاین ما را وادار به کار می کند کششی است که اینجا وجود دارد. اینطور نیست که شما به هیأت چیزی بیفزایید. شما دارید با ابعاد این کهکشان وسیع آشنا می شوید و جذبش می شوید. در این زمینه که قدم گذاشتید بدانید در حال پی ریزی تمدن عظیم اسلامی هستید.

وی اذعان کرد: نکته بعدی این است که شما آیین های سنتی را احیا و برجسته کنید. یک بار به اهواز رفته بودم و به دوستان هیئتی که در مسجد بودند گفتم چرا سینه زنی دوری را فراموش کرده اید؟ جوانان گفتند واقعا خوب است و من کمی تعریف کردم و گفتم ما بچه تهرانی ها حسرت سینه زنی شما را می خوریم. بعد شما شبیه ما سینه می زنید. می دانید چقدر معانی نهفته است و چقدر لطافت نهفته است. دوست ذاکرمان که اداره کننده آن هیئت بود گفت از امسال اجرا می کنیم.

جای درست کردن مقوله حجاب و حیا هیأت آنلاین است

وی خطاب به خادمان هیئت آنلاین ادامه داد: سنت های گمشده، عزیز و گرانسنگ هیأت باید توسط شما احیا شود. نمی دانم چطور. می توانید باکس های مختلفی از فرم های سینه زدن و عزاداری باز کنید و الی آخر. نمونه از سنت هایی که باید احیا شود زیاد است.

کار چند تا خواننده اندازه میلیون ها بار شنیده شدن هنر ذاکرین اهل بیت شنیده شده؟

پناهیان اضافه کرد: من بارها گفته ام و هیچ کس گوش نداده است. این ذاکرین اهل بیت هنرمند هستند. همه کارهایشان را بدون استودیو اجرا می کنند و میلیون ها شنونده دارد و میلیون ها بار تکرار می شود. شما چندبار در خواننده ها این اتفاق را می بینید رخ بدهد؟ این نباید همایشی در پاسداشتش داشته باشد؟ از نظر مضمون از خود مردم بپرسید مداحی های امسال بین ۲۰۰ تایی که پخش کردیم کدام؟ بانی اش را گیر بیاورید و به او جایزه بدهید.

سامانه هیئت آنلاین به آدرس heyatonline.ir بستری برای پخش زنده هیئات و مراسم های مذهبی است که ترافیک استفاده از آن برای کاربران در کلیه اپراتورها رایگان است.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>