سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۴ شهریور ۱۳۹۹ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

همکاری فرهاد قائمیان با یک انتشارات/ حمایت از نویسندگان جوان

farhad-ghaemian

کتاب‌های «نقره‌فام» نام مجموعه کتاب‌هایی است که زیر نظر فرهاد قائمیان توسط انتشارات «عنوان» منتشر می‌شود.

به گزارش سوره سینما، کتاب‌های «نقره‌فام» حاصل کوشش ادبی فرهاد قائمیان و شورای تولید زیرنظر اوست که در نشر عنوان به چاپ می‌رسد. این کتاب‌ها با هدف حمایت از نشر کتاب‌های سودمند هنری و ادبی و معرفی مولفان و مترجمان جوان حوزه ادبیات داستانی، هنرهای نمایشی و سینما منتشر می‌شود.

فرهاد قائمیان درباره این همکاری می‌گوید: چاپ کتاب به‌ خصوص در حوزه سینما، تئاتر و ادبیات داستانی جزو دغدغه‌های همیشگی‌ام بوده، هر نوع سرمایه‌گذاری در عرصه نشر و کتاب جزو باقیات صالحات است و مطمئنم این نیکوکاری برای همه اهالی فرهنگ و هنر و آیندگان ثمربخش و مفید است.

تاکنون در این مجموعه پنج کتاب چاپ شده است: «داستان‌های کوتاه کوتاه» اثر الکساندر سالژنیتسین، ترجمه مریم سامعی، «تئاتر خودمانی» تالیف آرمان طیران، «آن تاریکی درخشان» نوشته لیف سارن، ترجمه صنم نادری، نمایشنامه «هفت دقیقه» نوشته استفانو ماسینی، ترجمه نیایش بهمنیه، «جدال روایت‌ها» تالیف آرش معیریان.

انتشارات «عنوان» در ماه‌های آتی سه کتاب دیگر از کتاب‌های «نقره‌فام» را به بازار کتاب ایران معرفی می‌کند: «فرهنگ سینمای فارسی» در دو جلد تالیف وحید علیرضایی و «تاوان و چند قصه» از تولستوی با ترجمه فرزانه شفیعی.