سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۳۹۹ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

ارائه ۱۳۶ اثر با موضوع کرونا به چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت

corona-haghighat

۱۳۶ فیلم مستند با موضوع شیوع ویروس کرونا به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت ارائه شده است.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، با شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایران، جمعی از مستندسازان حضوری موثر در ثبت و ضبط این پاندمی جهانی داشتند که نتیجه تلاش چند ماهه آنها، ساخت ۱۳۶ فیلم مستند با موضوع کرونا است که به دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت ارائه شده است.

بخش ویژه‌ این دوره‌ جشنواره به مستندهای کرونایی اختصاص یافته تا فیلم‌هایی برگرفته از این موضوع و تاثیرات آن بر جامعه، انتخاب، داوری و به معرض نمایش گذاشته شوند.

بخش ویژه کرونای سینماحقیقت، رقابتی است و تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و چهار جایزه نقدی از ۲۰۰ میلیون ریال تا ۱۶۰ میلیون ریال به برگزیدگان اهدا می‌شود.

در بخش بین‌المللی جشنواره حقیقت که امسال بصورت غیررقابتی برگزار می‌شود نیز برخی مستندهای خارجی با موضوع کرونا به نمایش درمی‌آیند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرمـاه ۱۳۹۹ و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>