سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳ آبان ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۴ ق.ظ چاپ مطلب

درخواست مهم جامعه معلولان از مسئولان وزارت بهداشت/ چرا پروتزهای ما بیمه ندارد؟

zaferan

شبکه دو سیما در برنامه «زعفران»، میزبان سجاد سالاروند سریع‌ترین مرد ایرانی با دو پای مصنوعی بود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی شبکه دو، سالاروند ورزشکاریست که ۵ سال پیش در اثر تصادف دو پای خود را از دست داد؛ اما این بهانه‌ای نشد تا از حرکت بایستد یا خانه‌نشین شود.

۴۵ روز پس از تصادف قله آرارات را فتح کرد. پس از آن بر بام ایران، دماوند ایستاد. او در کنار این تلاش های ورزشی، دست دیگران را نیز گرفت تا از جا برخیزند.

سالاروند مقابل دوربین از مسئولان وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی درخواست کرد تا کمک کنند معلولان رویاهای خود را زندگی کنند؛ اگر هزینه پروتز دست یا پای قطع شده که به اشتباه در فهرست جراحی زیبایی و هم‌ردیف جراحی بینی قرار گرفته است، به جزیی ضروری تبدیل شود.

با برطرف کردن این سوتفاهم قطعا تعداد زیادی از معلولان زندگی عادی در پیش می گیرند.

در بخش بعدی گفت و گو، محمدمهدی بخشی به جمع پیوست. محمدمهدی، ۵ ساله با تلاش پدر و مادر توانسته با دو پای مصنوعی به تجربه چند رشته ورزشی بپردازد.
محمدمهدی هر چند پسربچه‌ای کوچک است اما رویاهای بزرگی دارد. او می‌خواهد روزی پرچم کشورش را در پارالمپیک بالا ببرد.

«زعفران»، برنامه‌ای از گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه دو سیماست که به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی و با سردبیری و کارگردانی افشین لیاقت جمعه ۱۰ صبح به طور زنده روی آنتن می‌رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>