سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۵ بهمن ۱۳۹۹ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

حسین انتظامی: مهم‌ترین فیلمسازان ما از سینمای کوتاه معرفی شده‌اند

entezami

رئیس سازمان سینمایی گفت: مهم‌ترین فیلمسازان ما از سینمای کوتاه معرفی شده‌اند و برترین آن‌ها تجربه ساخت فیلم کوتاه را داشته‌اند.

به گزارش سوره سینما، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در حاشیه بازدید از سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بیان کرد: باید از فیلمسازان و همکاران ستاد برگزاری جشنواره تشکر ویژه کنم که امسال جشنواره را با توفیق برگزار کردند. امروز در شرایط خاص هستیم و هرگونه طراحی برای فعالیت تولیدی باید بر اساس این شرایط باشد. همکاران ما در سازمان سینمایی برای جشنواره‌ها ترکیبی از فعالیت حضوری و مجازی را بسته به شرایط روز زیست کرونایی تعریف کرده‌اند.

وی افزود: به همین دلیل جشنواره فیلم کودک و نوجوان به یک شکل، سینماحقیقت شکل دیگر و جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز به شکل دیگری برگزار شد، در این جشنواره کارویژه‌های مختلف جشنواره را باز کردند که هر کدام در زمان ویژه خود انجام شد و تجربه خوبی را برای ما رقم زد.

رئیس سازمان سینمایی با تشکر از حضور چشمگیر فیلمسازان جوان، ادامه داد: مهم‌ترین راه ورود فیلمسازان به حرفه فیلمسازی از مسیر فیلم کوتاه است و برترین فیلمسازان ما کسانی هستند که این تجربه را داشته‌اند.

انتظامی تاکید کرد: پوست اندازی که در سینمای کشور در جشنواره فجر سال جاری دیدیم نشان می‌دهد، نزدیک ۶۰ درصد آثار مربوط به فیلمسازان اول بود که این خود نویدبخش رشد سینمای کشور است.

وی گفت: اقتصاد فرهنگ و هنر و به تبع آن اقتصاد سینما و اقتصاد فیلم کوتاه قاعدتا متاثر از شرایط مختلف است که بخشی به برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌های دولت و نهادهای حکومتی و بخشی نیز به توجه فیلمسازان بر می‌گردد.

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: بخش دولت باید زمینه‌سازی بخش بازار را داشته باشد که می‌تواند یکی از آنها ظرفیت اکران باشد که در هنر و تجربه وجود دارد و مابقی بخش‌ها نیز می‌توانند به کمک سینمای کوتاه بیایند، البته انجمن سینمای جوانان ایران هم در این زمینه فعالیت‌هایی داشته که این فعالیت‌ها توسعه خواهد یافت.

انتظامی اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۸ میزان اعتباراتی که برای کمک به فیلمسازان جوان تعریف شده بود رشد چشمگیری داشته است در حالی که در بخش‌های دیگر سازمان سینمایی محدودیت داشته‌ایم، علت این اتفاق به این دلیل است که برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به فیلمسازان جوان اولویت دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>