سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۱۵ اسفند ۱۳۹۹ در ۵:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

خرس طلای هفتادویکمین جشنواره فیلم برلین به رومانی رسید

Berlinale-71

هیات داوران بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم برلین به صورت مجازی برندگان هفتادویکمین دوره این جشنواره سینمایی را معرفی کردند.

به گزارش سوره سینما، داوران بخش مسابقه اصلی هفتادویکمین جشنواره فیلم برلین به صورت ویدئویی برندگان برلیناله ۲۰۲۱ را معرفی کردند و در نهایت فیلم «… Bad Luck Banging» به کارگردانی «رادو ژوده» از رومانی به عنوان برنده خرس طلای بهترین فیلم این رویداد سینمایی شد.

همچنین خرس نقره ای جایزه بزرگ هیات داوران به فیلم «چرخ شانس و فانتری» به کارگردانی «ریوسوکه هاماگوچی» از ژاپن رسید و «آقای باخمن و کلاسش» از «ماریا اسپٍث» (آلمان) نیز خرس نقره ای جایزه هیات داوران را به خود اختصاص داد.

جایزه بهترین کارگرانی جشنواره برلین ۲۰۲۱ هم به «دِنش ناگی» سینماگر مجارستانی برای ساخت نخستین فیلم بلندش «نور طبیعی» رسید.

«مارن اگرت» برای بازی در فیلم آلمانی «من مرد تو هستم» به کارگردانی «ماریا شرادر»، جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر نقش اصلی را به خود اختصاص داد و «لیلیا کیزلینگر» از مجارستان نیز برای فیلم «جنگل- همه جا تو را می بینم» به عنوان برنده خرس نقره ای بهترین بازیگر نقش مکمل جشنواره انتخاب شد.

هیات داوران بخش رقابتی برلین، «معرفی» ساخته «هانگ سانگ سو» از کره جنوبی را برنده بهترین فیلمنامه انتخاب کردند و خرس نقره ای دستاورد هنری این دوره از جشنواره برلین نیز به «آلونسو رویزپالاسیوس» از مکزیک برای فیلم «یک فیلم پلیسی» اعطاء خواهد شد.

امسال فیلم «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی جشنواره برلین حضور داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>