سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲ فروردین ۱۴۰۰ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

اکران فیلم سینمایی «جنایت‌ بی‌دقت» در آمریکای شمالی

careless crime

نشریه اسکرین دیلی از اکران فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری در سینماهای آمریکای شمالی خبر داد.

به گزارش سوره سینما، نشریه معتبر اسکرین دیلی از قرار داد بین کمپانی فرانسوی «دریم لب» و شرکت توزیع فیلم «دف کروکدیل» برای پخش و نمایش فیلم «جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری و تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر در آمریکای شمالی خبر  داد و نوشت: «این فیلم که  برای نخستین بار در جشنواره ونیز نمایش داده شد؛ پاییز امسال در آمریکا به نمایش عمومی درآمده و‌ پس از آن در سامانه‌های پخش محتوای آن‌لاین عرضه می شود. «دریم لب» پیش از این  قرار داد نمایش فیلم را در فرانسه به شرکت «دامندفیلمز» واگذارکرده بود و کمپانى «تریگون فیلم» حق پخش «جنایت بى‌دقت» را در کشورهای آلمان و سویس در اختیار دارد.این کمپانی پیش از این فیلم «ماهی و گربه» را هم در سویس اکران کرده بود. همچنین حق پخش فیلم در ایتالیابه شرکت «پی.اف.دی» واگذار شده است. «جنایت بی‌دقت» برنده جایزه بهترین فیلم نامه اورژینال از منتقدان ونیز و جایزه هوگوی نقره‌ای جشنواره فیلم شیکاگو است.»

این نشریه در ادامه با اشاره به فیلم‌های قبلی این کارگردان اضافه می‌کند: «ماهی و گربه» فیلم اول شهرام مکری هم در جشنواره ونیز به نمایش در آمد و  فیلم بعدی مکری «هجوم» هم نخستین نمایشش را در بخش پانورامای جشنواره برلین داشت. کمپانی «دف کرودکدیل فیلمز» با هدف آوردن مخاطب سینما برای تماشای فیلم‌هاى متفاوت و همچنین ترمیم فیلم‌های تاریخ سینما توسط دنیس بارتوک مدیر سابق سینما تک آمریکا و کریگ راجرز تاسیس شده است.»

«جنایت بی‌دقت» محصول موسسه فرهنگی هنری کارنامه است و پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>