سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۶ مهر ۱۴۰۰ در ۴:۱۹ ب.ظ چاپ مطلب

طراحی پروتوتایپ اولین نرم‌افزار ایرانی مدیریت تولید پروژه‌های سینمایی

mohamad-rahmati

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی گفت: طی ۸ ماه گذشته، اقدام به تولید پروتوتایپ اولین نرم‌افزار بومی مدیریت تولید پروژه‌های سینمایی کرده‌ایم که برای همه فیلمسازان کاربرد دارد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد رحمتی با بیان اینکه این نرم افزار بر اساس الزامات و شرایط تولید آثار سینمایی، تلویزیونی و سمعی بصری در داخل کشور طراحی شده است گفت: این پروتوتایپ از ابزارهای هوش مصنوعی برای مدیریت و برنامه ریزی بهینه پروژه ها بهره می برد. که پس از تولید و بهره برداری از این نرم افزار، کلیه فرایندهای مدیریت تولید و برنامه ریزی سینمای ایران مکانیزه خواهد شد و زمان و هزینه های تولید پروژه های سینمایی، تا ۳۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به استقبال صنوف مربوطه (دستیار کارگردان، برنامه‌ریز) و خانه سینما، از تولید این پروتوتایپ و اظهار امیدواری آنان برای تولید نسخه عملیاتی نرم‌افزار اظهار کرد: به‌منظور خوداتکایی و ایجاد یک فضای رقابتی، هدف معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی این است که سرمایه‌گذاری تولید این نرم‌افزار توسط بخش خصوصی صورت پذیرد تا تغییر مدیران مانع پیشرفت آن نشود.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی در پایان خاطرنشان کرد: با انتشار عمومی گزارش پژوهشی آن، به دنبال دعوت از سرمایه‌گذاری برای تولید اولین نسخه این نرم‌افزار هستیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>