سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۹ مهر ۱۴۰۰ در ۶:۴۹ ب.ظ چاپ مطلب

مجموعه «در سرزمین سرگرمی» به شبکه مستند رسید

dar-sarzamin-sargarmi

مجموعه مستند «در سرزمین سرگرمی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدحسن یادگاری تولید جدید شبکه مستند با موضوع حوزه‌های مهم صنعت سرگرمی از دوشنبه ۱۹ مهرماه پخش می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط‌عمومی شبکه مستند، محمدحسن یادگاری در این باره گفت: ماجرای صنعت سرگرمی برای من مسئله مهمی است که به‌صورت تخصصی به آن می‌پردازم و حوزه‌های فرهنگ، اقتصاد و سیاست را شامل می‌شود. مجموعه مستند «در سرزمین سرگرمی» هم در همین راستا ساخته شده و در هر قسمت به موضوع خاصی در حوزه سرگرمی می‌پردازیم.

وی افزود: این مجموعه مستند در ۱۳ قسمت به حوزه‌های مهم صنعت سرگرمی مانند فوتبال، ابرقهرمانان، کتاب‌های کمیک، شخصیت‌های کارتونی، بازی‌های کامپیوتری، فیلم‌های ترسناک، سلبریتی‌ها، بازنمایی زنان در سینما و جشنواره‌های مختلف سینمایی پرداخته است.

یادگاری افزود: پیش‌تر دو مستند «باشگاه شهرت» و «ابر قهرمانان و فراتر از آن» را با موضوعات سرگرمی محوری ساختم. این موضوعات هم برای مخاطب جذاب است، هم آرشیو خوبی داریم و می‌تواند ابعاد فکری نهفته‌ای را که در این آثار حوزه سرگرمی وجود دارد نمایان کند.

وی تاکید کرد: همیشه بخش مهمی از مخاطبان هدفم را نوجوانان در نظر می‌گیرم و این موضوعات برای نوجوانان از جذابیت بسیار زیادی برخوردار است.

این تهیه‌کننده و کارگردان درباره تحقیق و پژوهش این مجموعه مستند نیز گفت: تحقیق و پژوهش این مجموعه در مدت زمانی نزدیک به ۶ ماه توسط گروه مطالعاتی رسانه و ارتباطات دانشگاه تهران انجام شد و دوستان ما خانم مریم مؤمن‌زاده و آقایان سیدمهدی حسینی، محمدرضا چاووشی، مهدی کاشفی‌فرد، آرین طاهری، سبحان افشار و داوود طالقانی زحمت این بخش را بر عهده داشتند.

محمدحسن یادگاری، دکترای علوم ارتباطات اجتماعی تهیه و کارگردانی این مجموعه مستند را بر عهده داشته و از دیگر عوامل آن می‌توان به تدوین: علیرضا آقایی، امیررضا حسینی و مهدی مسعودیان، راوی: حمید محمدی، گرافیک و جلوه‌های بصری: استارتاپ رسانه‌ای دیدار نو اشاره کرد.

پخش «در سرزمین سرگرمی» از امشب ۱۹ مهرماه در شبکه مستند سیما در شبکه مستند آغاز می‌شود، این مجموعه دوشنبه‌ها ساعت ۲۲ پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۵ خواهد بود.

dar-sarzamin-sargarmi-poster


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>