سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۴:۱۷ ب.ظ چاپ مطلب

محمد خزاعی: با گفتگو و تعامل می‌توانیم به نیازهای اساسی سینما و سینماگران بپردازیم

محمد خزاعی

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی از گفتگو با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی برای جذب منابع و تبیین جایگاه و اهمیت سینما خبر داد.

به گزارش سوره سینما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی؛ محمد خزاعی با بیان اینکه طی روزهای گذشته به صورت پیوسته نشست‌های متعددی را با کمیسیون‌های اقتصادی، فرهنگی، بودجه، برخی اعضای کمیسیون تلفیق و نیز، اعضای هیئت رئیسه مجلس داشته است افزود: مهم‌ترین دغدغه بنده و همکارانم این روزها با توجه به اعلام رسمی بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص بودجه سینماست.

وی گفت: متأسفانه در بودجه سال آینده شاهد افزایش حداقلی و بودجه سینما هستیم این در حالی است که مطالبات بر زمین‌مانده و ضریب نیاز سینمای ایران بسیار است.

رئیس سازمان سینمایی اشاره کرد: رایزنی‌ها و تلاش‌های گسترده‌ای در راستای تحقق برنامه‌های سازمان سینمایی و راهبردهای جدید آن برای جلب حمایت و همراهی مجلس شورای اسلامی انجام دادیم و خوشبختانه در عزیزان مجلس هم این نگاه حمایتی حس می‌شود.

وی با بیان اینکه سینما و محصولات فرهنگی به‌عنوان کلید پیشرفت و پیشران توسعه نیازمند حمایت گسترده‌تر و نگاه فراگیرتری است خاطرنشان ساخت: یکی از پیش‌نیازهای نشست با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تبادل نظر، هم فکری و طرح و تشریح نقاط قوت سینمای پس از انقلاب اسلامی بوده است.

به گفته وی، جایگاه سینماگران کشور به‌عنوان گنجینه و سرمایه‌های انسانی، ملی راهبردی است و نیاز است دستاوردهای سینمای ایران در دنیا و منطقه برای نمایندگان مجلس تبیین و گزارش می‌شد.

رئیس سازمان سینمایی، لزوم تقویت و رشد تکنولوژی و ایجاد فضاها و ظرفیت‌های جدید در حوزه تولید، عرضه و تقاضا به‌ویژه در حوزه سینمای مناطق و شهرستان‌ها را از جمله سرفصل‌های مهم گفتگو با نمایندگان و کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی عنوان کرد و اضافه کرد: تأمین منابع اقتصادی و پشتوانه‌های اعتباری برای تقویت و ارتقای سینما باتوجه‌به مباحث مربوط به بودجه و افزایش حداقلی آن برای سال آینده، از دیگر مباحث گفتگوی بنده در مجلس بوده است. بدیهی است باتوجه‌به تدوین برنامه‌ها و راهبردهای جدید اجرایی و عملیاتی در سازمان سینمایی ضرورت افزایش اعتبارات و منابع اجتناب‌ناپذیر باشد و قطعاً رایزنی خواهیم کرد تا بنیه اقتصادی سینمای ایران در زمینه‌های معیشتی، تولیدی، آموزشی و صنعت زیرساخت قوی‌تر و محکم‌تر شود.

به گفته وی، در این راستا دیدارهای متعددی با برخی از اعضای هیئت‌رئیسه مجلس، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون فرهنگی، کمیسیون بودجه، تعدادی از نمایندگان کمیسیون تلفیق و نیز، نشست‌های و تبادل نظر با بسیاری از نمایندگان شهرستان‌های مختلف کشور مخصوصاً در خصوص حمایت از توسعه زیرساخت‌ها و توجه به فیلمسازان شهرستانی و مقوله معیشت خانواده سینما (در راستای عدالت فرهنگی) داشته‌ایم.

خزاعی با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه سینمای ایران نیروی انسانی است گفت: سینمای ما با همه فراز و نشیب‌ها و برخی حواشی آن همچنان نشان درخشان فرهنگی و افتخارآفرین در عرصه بین‌الملل است. به‌طورقطع، این سینما به حمایت تصمیم‌گیران و متولیان برنامه‌وبودجه و مجلس به‌صورت جدی نیاز دارد چرا در زمینه تقویت منابع امور رفاهی و معیشتی سینماگران و هم در زمینه توسعه سالن‌ها و ظرفیت‌های زیرساختی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار خرسندی و امتنان از همراهی و حمایت بسیار جدی و عزم راسخ دکتر اسماعیلی وزیر محترم و همکارانش در این زمینه گفت: من به آینده سینمای ایران و رشد و رونق آن بسیار خوش‌بینم و امیدوارم در سایه همدلی و همفکری و تعامل همه خانواده سینما و پرهیز از حاشیه‌سازی بتوانیم به نیازهای اساسی سینما و سینماگران بپردازیم.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>