سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۷ دی ۱۴۰۰ در ۴:۴۷ ب.ظ چاپ مطلب

افشای پشت پرده صنعت گردشگری حیات‌وحش سوژه مستند «ضد»

Mostanad-Zed-Baghe-Ranj-Site

مجموعه مستند «ضد» در دومین قسمت فصل جدیدش با نام «باغ رنج» که دوشنبه ۲۷ دی‌ماه از شبکه مستند پخش می‌شود به افشای پشت پرده صنعت گردشگری حیات‌وحش می‌پردازد.

به گزارش سوره سینما، قسمت دوم از فصل جدید مجموعه مستند «ضد» با عنوان «باغ رنج» روایتی از تاریخچه شکل گیری باغ وحش های امروزی و عواقب پنهان نگهداری حیوانات در این مکان‌هاست. باغ وحش هایی که با ظهور شبکه‌های اجتماعی روز به روز بر تعداد بازدید کنندگان آن افزوده شده و اخبار ناگواری از درون‌ آنها به گوش می‌رسد.

این مجموعه مستند تلاش دارد در هر قسمت با نقد موضوعات جاری در سبک زندگی مدرن، مخاطب را نسبت به نفوذ عمیق این نوع سبک زندگی آگاهی بخشیده و مسیر جدیدی را برای حل این معضلات ارائه دهد.

«ضد» تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره و شبکه مستند سیماست؛ سری دوم این مجموعه در ۲۰ قسمت تولید شده است و به موضوعاتی مانند پشت پرده تولید انبوه مواد غذایی، اثرات زیان‌بار مواد شیمیایی، نقد سیاست‌های غلط آموزشی، نفوذ گسترده شتاب‌زدگی و نفوذ فضای مجازی در زندگی کودکان و بزرگسالان از جمله موضوعاتی است که به آن پرداخته است.

«ضد» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محسن کریمیان و با پژوهش و نویسندگی علی نیکجو و تدوین علیرضا حسنی، دوشنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد و تکرار آن روز بعد ساعت ۱۰ و ۱۳:۳۰ خواهد بود.