سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ اسفند ۱۴۰۰ در ۳:۳۵ ب.ظ چاپ مطلب

گستره نفوذ زبان و ادبیات فارسی سوژه «قندنامه» شد

GhandNameh

مجموعه ۱۳ قسمتی «قندنامه» به کارگردانی محسن کریمیان با موضوع اهمیت زبان و ادب فارسی در ایام نوروز ۱۴۰۱ میزبان مخاطبان خود در شبکه مستند خواهد بود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پروژه، «قندنامه» عنوان یک مجموعه کوتاه تلویزیونی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن کریمیان است که در ایام نوروز ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

این مجموعه که در سیزده قسمت ۱۰ دقیقه‌ای با حال و هوای نوروزی تولید شده است، با لحنی شیرین از اهمیت زبان و ادب فارسی می‌گوید و از تاثیر و گستره نفوذ زبان و ادبیات فارسی در کشورها و ملت‌های مختلف در ادوار تاریخی صحبت می‌کند.

«قندنامه» به عنوان تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره، تلاش دارد پاسخی برای ضرورت توجه به حفظ و گسترش زبان و ادبیات فارسی و نیز دل‌نگرانی‌ها نسبت به به‌خطر افتادن فرهنگ ایرانی باشد.

«رباعی همایون»، «امیرالامرای چین ۱ و ۲»، «بوی جوی مولیان»، «حافظ و گوته»، «شعر عطار»، «نامه گیوک خان»، «بر گستره بالکان»، «فردوسی دوستان»، «تا قلب مالزی»، «مترجمان بخارست»، «ترکان فارسی دوست» و «آرزوی بورخِس» عناوین قسمت‌های مختلف این مجموعه است.

«قندنامه» علاوه بر شبکه مستند از دیگر شبکه‌های تلویزیونی نیز پخش می‌شود.

عوامل این پروژه عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: محسن کریمیان، پژوهشگر و نویسنده: سعید فرمانی، گوینده متن: فریبا رمضان‌پور، گروه گرافیک متحرک: امین صادقی‌اصفهانی، محسن سهرابی و حسین ملک‌حسینی و تهیه شده در مرکز مستند سوره.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>