سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۷ آبان ۱۴۰۱ در ۳:۴۴ ب.ظ چاپ مطلب

راهیابی ۱۲ طرح به مرحله نهایی چهارمین رویداد «رویازی»

Royazi

با اتمام دوره‌های کارگاهی و فرارسیدن زمان رویداد پایانی، اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی چهارمین رویداد پرتاب انیمیشن «رویازی» اعلام شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی رویازی، پس از بررسی و داوری طرح‌های حاضر در مرحله پیش‌پرتاب چهارمین رویداد انیمیشن «رویازی»، آثار راه‌یافته به پرتاب نهایی این رویداد که قرار است دوازدهم آبان‌ ماه برگزار شود، اعلام شدند.

اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی رویازی چهارم به ترتیب حروف الفبا بدین شرح است: بادآباد (به سرپرستی سید حمید امامی از تهران)، بیرلیک (به سرپرستی مهدی خروشی از تهران)، پنج سنگ (به سرپرستی امیرحسین عطارودی از تهران)، تاریخ شکلاتی (به سرپرستی یوسف شیری از زنجان)، چکاو (به سرپرستی حسام رمضانی از گیلان)، چوبولوها (به سرپرستی علی علیجان زاده از قم)، خاطرات جبرائیل (به سرپرستی داود عادلی از البرز)، خواب دزد (به سرپرستی مجید عزیزی از تهران)، دالی‌ (به سرپرستی داود خرمنزار از اصفهان)، سارگون (به سرپرستی محمد جوادنیا از تهران)، شازده (به سرپرستی مصطفی قربانی از زنجان)، غریبه‌ای در جنگل (به سرپرستی سید علیرضا سجادی از قم).

۱۲ طرح راه‌یافته به مرحله نهایی چهارمین رویداد «رویازی»، دوازدهم آبان ماه در حضور مدیران فرهنگی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، پرتاب خواهند شد. در این نشست فعالان حوزه انیمیشن، طرح‌ها و ایده‌های راه‌یافته خود به مرحله نهایی را برای جلب حمایت و جذب سرمایه، مقابل مدعوین ارائه خواهند کرد.

«رویازی» اولین پرتاب انیمیشن در ایران است که مرکز انیمیشن سوره با حمایت سازمان سینمایی سوره حوزه هنری و با هدف شفاف‌سازی اقتصاد انیمیشن، کمک به تامین و تولید محتوا، شبکه‌سازی متخصصان و مربیان، ایجاد چرخه تولید صنعتی در انیمیشن و تبیین ظرفیت‌های اقتصادی انیمیشن برگزار می‌کند. برقراری عدالت سرمایه در انیمیشن از رویکردهای اصلی پرتاب انیمیشن «رویازی» است.

برگزارکنندگان پرتاب انیمیشن «رویازی»، واژه‌ پرتاب را جایگزین واژه‌ وارداتی پیچ و پیچینگ در فضای فرهنگی کشور پیشنهاد کرده‌اند. چهارمین دوره‌ این رویداد هنری که توسط مرکز انیمیشن سوره برگزار می‌شود، دوازده آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری به ایستگاه پایانی می‌رسد.