سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۷ آذر ۱۴۰۱ در ۵:۲۰ ب.ظ چاپ مطلب

اولین کارگاه جشنواره فیلم ۱۰۰ در زنجان برگزار شد

Kargah100

کارگاه تولید فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای در راستای برگزاری کارگاه‌های آموزشی سیزدهمین دوره جشنواره فیلم ۱۰۰ با حضور محمدرضا خردمندان در زنجان برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم ۱۰۰، اولین کارگاه آموزشی سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ از سلسله کارگاه‌های آموزشی این دوره با عنوان «تولید  فیلم ۱۰۰ثانیه‌ای» با تدریس محمدرضا خردمندان در زنجان برگزار شد.

این کارگاه با مروری بر طراحی ایده و فیلمنامه و کارگردانی توسط سیدمحمدرضا خردمندان، کارگردان سینما و تلویزیون برای جمعی از هنرجویان و فیلمسازان جوان استان توسط حوزه هنری استان زنجان برگزار شد.

در این کارگاه دو روزه که در تاریخ دوم و سوم آذرماه درسالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان زنجان و با حضور بیش از ۷۵نفر از علاقمندان به فیلمسازی برگزار شد، بخشی از طرح‌ها و فیلمنامه‌های کوتاه هنرجویان جوان مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا خردمندان علاوه بر پرداختن به مباحث و تکنیک‌های رسیدن به یک فیلمنامه ۱۰۰ و کارگردانی آن، نمونه‌هایی از فیلم‌های ۱۰۰ثانیه‌ای مرتبط با موضوع را نیز نمایش داد. همچنین در دومین روز این کارگاه هنرجویان و فیلمسازان جوان استان با نظارت این کارگردان جوان در جریان انجام یک کار گروهی و کارگاهی اقدام به تولید یک فیلم کوتاه ۱۰۰ثانیه کردند.

در ادامه این روند جشنواره فیلم ۱۰۰ که رویکرد فراتهران را در برنامه سیزدهمین دوره خود دنبال می‌کند، همزمان با  اعلام فراخوان، در شهرهای مختلف و مراکز استان‌ها، با حضور اساتید مطرح، کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد کرد.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ نهم تا دوازدهم اسفند ماه ۱۴۰۱ به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره برگزار می‌شود.