سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۰ اسفند ۱۴۰۱ در ۱۲:۳۷ ب.ظ چاپ مطلب

انتشار پیام رئیس حوزه هنری به جشنواره فیلم ۱۰۰

Dadman

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری همزمان با آغاز سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ در پیامی نوشت: حرکت پویای جشنواره سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم ۱۰۰، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی همزمان با شروع سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ در پیامی نوشت:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انسان مجاهد؛ درست در همان مقطعی که نفوس، او را در بن‌بست می‌بینند و انتظار تسلیم و تعظیم یا تدفین و تلقینش را می‌کشند، چونان ققنوسی سپهراحتشام، عالم را به تسخیر درمی‌آورد و دژخیم را به زانو.

خدا را شکر و سپاس که در چنین روزگار سعد و نیکویی زیست می‌کنیم. دورانی که به برکت نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه، ایران عزیز ما به چشمۀ جوشان و لایزال انسان‌های مجاهد تبدیل شده است. در هر ساحت و عرصه‌ای که می‌نگری، با دلیران بلندنظری مواجه می‌شوی که برای اقامۀ امر خدا استوارند و برای بندگی، خاضع و فروتن.

سینما؛ صحن‌ وسیعی است که انسان مجاهد ایرانی می‌تواند با روایت ناب و لحن منحصر به فرد و اندیشۀ متعالی‌اش، آن را مسخر خود کند و جهان را دیگر.

ما جشنوارۀ ۱۰۰ را در این مسیر فهم می‌کنیم.

بسا اگر این نبود، گشودگی کم مثال این دوره و بالندگی استعدادهای استان‌ها در کنار  شوق مشتاقان فرامرزی رقم نمی‌خورد.

حرکت پویای جشنوارۀ سیزدهم، خبر از گاه تازه‌ای در سینمای ایران می‌دهد؛ ایدون باد.

محمدمهدی دادمان

رئیس حوزۀ هنری انقلاب اسلامی»

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰، به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره دهم تا دوازدهم اسفند با نمایش فیلم‌ها در سه بخش ملی، بین‌المللی و مخاطب کودک و نوجوان در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>