سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۰ فروردین ۱۴۰۲ در ۲:۰۲ ب.ظ چاپ مطلب

آنونس رسمی «دسته دختران» رونمایی شد

Dasteye-Dokhtaran

همزمان با آغاز اکران فیلم سینمایی «دسته دختران» در سینماهای سراسر کشور، آنونس رسمی این اثر منتشر شد.

به گزارش سوره سینما، با شروع اکران عمومی فیلم سینمایی «دسته‌ دختران» به کارگردانی منیر قیدی و تهیه‌کنندگی محمدرضا منصوری، از آنونس رسمی آن رونمایی شد.

این اثر سینمایی که از امروز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه و با شعار «این رزم را با زن سرودن عاشقانه‌ است» اکران رسمی خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده است، داستان گروهی از زنانی ایرانی است که برای دفاع از خاکشان، با اسلحه به خط مقدم جنگ می‌زنند …

«دسته دختران» دومین ساخته سینمایی منیر قیدی پس از «ویلایی‌ها»ست. نیکی کریمی، پانته‌آ پناهی‌ها، فرشته حسینی، هدی زین‌العابدین و صدف عسگری ترکیب دسته دختران آن را تشکیل می‌دهند و حسین سلیمانی، یاسین مسعودی، محمد صدیقی‌مهر با حضور مهدی حسینی‌نیا سایر بازیگران فیلم هستند.

این فیلم سخت و زنانه که نامزد دریافت ۷ سیمرغ بلورین از چهلمین جشنواره فیلم فجر شد، برای اکران عمومی، دارای نسخه تازه‌ای با تغییراتی نسبت به نسخه نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر برای مخاطبان سینما است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده‌ است: «دسته‌دختران» قصه زنان‌ِ جنگ است. گروهی جامانده از روایت های پیروزمندان پیکارها در طول تاریخ…

ساخت آنونس «دسته‌ دختران» برعهده حمید نجفی‌راد بوده است و پخش این فیلم را موسسه بهمن سبز برعهده دارد. این فیلم محصول مشترک بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی سوره است.