سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۹ بهمن ۱۴۰۲ در ۹:۳۳ ب.ظ چاپ مطلب

اسامی هیات داوران جشنواره فجر۴۲ اعلام شد

Fakhim-Zadeh

هیات داوران بخش‌های مختلف ملی و بین‌الملل چهل‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر توسط دبیر جشنواره اعلام شد.

به گزارش سوره سینما، نشست رسانه‌ای اعلام داوران بخش ملی و بین‌الملل چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر پنجشنبه ۱۹ بهمن‌ماه با حضور مجتبی امینی دبیر جشنواره برگزار شد.

مجتبی امینی در ابتدای این نشست عنوان کرد: خوشحالیم که در خدمت شما هستیم و امیدوارم که از تماشای فیلم‌ها لذت برده باشید. کم کم به اختتامیه جشنواره نزدیک می‌شویم و امیدارم که اختتامیه باشکوهی داشته باشیم. کار هیات داوران امسال سخت بود و امیدواریم که جایزه‌ها مانند سال‌های قبل به درستی به هنرمندان برسد.

* داوران بخش بین‌الملل

او داوران بخش بین‌الملل را معرفی کرد و گفت: در بخش مسابقه بین‌الملل (سینما سعادت) وو لانگ، خوزه ماریا لارا، سرگی دورستووی، کارن آویتیسیان، آندره مورگان، در کنار احمدرضا معتمدی و هاتف علیمردانی در این بخش حضور دارند.

در بخش مسابقه آسیا (جلوه گاه شرق) سلمی مصری، احمد مجتبی زمال، کاتسومی یاناگی جیما، رئیس چلیک، عزیز ژامباکیوو، ابوالقاسم طالبی و مجید شاه حسینی حضور دارند.

عبدالستار یارار، علی حنون و بهمن حبشی در بخش بین‌المذاهب به عنوان داور حضور دارند.

در بخش مقاومت شادی زیدان، ولید الدرویش و مجید اسماعیلی اعضای هیات داوران را تشکیل می‌دهند.

* داوران بخش ملی

مجتبی امینی مطرح کرد: محمد هادی کریمی، پوران درخشنده، محمدحسین لطیفی، عبدالحمید قدیریان، شهاب اسفندیاری، مهدی فخیم‌زاده و بهرام عظیمی هیات داوران بخش ملی چهل و دومین جشنواره فیلم فجر را تشکیل می‌دهند.

مجتبی امینی افزود: ۲۲ بهمن‌ماه در همین سالن اختتامیه این دوره از جشنواره برگزار می‌شود و زحمت اجرای برنامه را آقای محمدرضا شهیدی‌فرد برعهده دارند. جا دارد تشکر کنم از همه عزیزانی که در برگزاری جشنواره چهل و دوم ما را کمک کردند. بانک ملی ایران حامی اصلی جشنواره بودند و بانک سینا دیگر حامی ما بودند. روبیکا دیگر حامی جشنواره بود. جا دارد از شهرداری تهران تشکر کنم که مانند سال‌های قبل از جشنواره حمایت کردند.

در بخش دیگر این نشست مسعود نجفی بیان کرد: از ۱۰ صبح ۲۱ بهمن‌ماه همزمان در ۸ سالن فیلم‌های جشنواره به نمایش درمی‌آیند. اعلام نامزدها قرار بود فردا شب برگزار شود اما روز ۲۱ اعلام نامزدها را خواهیم داشت. دوستان بانک سینا در غرفه‌ای که دارند برای دوستان جشنواره تسهیلات ویژه‌ای درنظر گرفته‌اند. هدیه‌ای هم ازطرف روبیکا در اختیار روابط عمومی جشنواره قرار گرفته که به دوستان رسانه‌ای اهدا می‌شود.