سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۲ بهمن ۱۴۰۲ در ۱۰:۵۳ ب.ظ چاپ مطلب

لیست کامل برگزیدگان چهل‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر

Fajr42-Bargozidegan

مراسم اختتامیه چهل‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد و برگزیدگان آن معرفی شدند.

به گزارش سوره سینما، لیست کامل برگزیدگان چهل‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به شرح زیر است:

** مسابقه بین‌الملل

* بخش بین‌الادیان

بهترین فیلم: داریوش یاری برای فیلم «شور عاشقی»/ دیپلم افتخار به محمود کلاری برای فیلم «تابستان همان سال»

* بخش مقاومت (فلسطین: روح و دم)

بهترین فیلم: خیرالله تقیانی‌پور برای فیلم «قلب رقه»/ دیپلم افتخار به محمدحسین حقیقت برای فیلم «پرواز ۱۷۵»

* بخش جلوه‌گاه شرق

بهترین دستاورد هنری: تاسنیا جمیل بازیگر فیلم «فاطیما»

بهترین فیلمنامه: نسیم باستانی برای فیلم «ظاهر» از ایران

بهترین کارگردانی: محمد عسگری برای فیلم «آسمان غرب» از ایران

جایزه ویژه هیات داوران: آسخات کوچینچیرکوف برای فیلم «باورینا سالو» از قزاقستان

بهترین فیلم: ذوالجار گل پوروداش برای کارگردانی فیلم «رویای خواب زمستانی»

* بخش سینمای سعادت

بهترین دستاورد هنری: آنجلوس رالیس برای فیلم «آفرین در عصر سیلاب» از یونان و بنگلادش

بهترین فیلمنامه: آلساندرو باردانی برای فیلم «بهترین قرن زندگی من» از ایتالیا

بهترین کارگردانی: آلخاندرو روخاس و خوآن واسکوئز برای فیلم «در بدو ورود» از اسپانیا

جایزه ویژه هیات داوران: محمود کلاری برای فیلم «تابستان همان سال» از ایران

بهترین فیلم: استفان کوماندراف برای فیلم «به درس‌های بلاگا» از بلغارستان و آلمان

** مسابقه سینمای ایران

* جایزه سرباز وطن

بهترین فیلم از نگاه ملی (جایزه ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی): حبیب والی‌نژاد و محمد عسگری برای فیلم «آسمان غرب»

* جایزه گوهرشاد

جایزه گوهرشاد (جایزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی): حبیب والی‌نژاد برای فیلم «احمد»/ دیپلم افتخار به انسیه شاه‌حسینی برای فیلم «دست ناپیدا»

* نگاه نو (مسابقه فیلم‌های اول)

جایزه ویژه هیات داوران: علی طاهرفر برای فیلم «آپاراتچی»

بهترین کارگردان اول: جواد عزتی برای فیلم «تمساح خونی»

بهترین فیلم اول: عطا پناهی برای تهیه‌کنندگی فیلم «پرویز خان»

بهترین دستاورد فنی و هنری: رضا کشاورز حداد برای کارگردانی فیلم «باغ کیانوش»

* سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران)

بهترین جلوه‌های بصری: محمد برادران برای فیلم «احمد»

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: حمید رسولیان برای فیلم «دست ناپیدا»

بهترین چهره‌پردازی: مرتضی کهزادی برای فیلم «احمد»

بهترین طراحی صحنه: کامیاب امین عشایری برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین طراحی لباس: مهرنوش بیانی برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین صدابرداری: امیر عاشق حسینی برای فیلم «قلب رقه»

بهترین صداگذاری: بهمن اردلان برای فیلم «آسمان غرب»

بهترین موسیقی متن: مجید انتظامی برای فیلم «مجنون»

بهترین تدوین: حسن حسن‌دوست برای فیلم «پرویز خان»

بهترین فیلمبرداری: کوهیار کلاری برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین پویانمایی: دیپلم افتخار به محمدمهدی مشکوری برای تهیه‌کنندگی فیلم «ببعی قهرمان»

بهترین فیلمنامه: دیپلم افتخار به علی ثقفی برای فیلم «پرویز خان»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: بهزاد خلج برای فیلم «مجنون»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: شبنم قربانی برای فیلم «مجنون»/ دیپلم افتخار به مهرو نونهالی برای فیلم «تابستان همان سال»

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد: ارسطو خوش‌رزم برای فیلم «صبح اعدام»

بهترین بازیگر نقش اصلی زن: مارال بنی‌آدم برای فیلم «پروین»/ دیپلم افتخار به ساره رشیدی برای فیلم «احمد»

بهترین کارگردانی: بهروز افخمی برای فیلم «صبح اعدام»

بهترین فیلم: عباس نادران برای تهیه‌کنندگی فیلم «مجنون»

جایزه آرمان: فیلم «باغ کیانوش» به تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>