سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۵:۵۴ ب.ظ چاپ مطلب

بررسی فلسفی فیلم «تلقین» در برنامه «امتداد»

Nolan-Falsafe

دومین قسمت از برنامه تلویزیونی «امتداد» جمعه ۲۸ اردیبهشت با بررسی فلسفی «تلقین» ساخته کریستوفر نولان روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پروژه، دومین روایت برنامه تلویزیونی «امتداد»، محصول مرکز سیمرغ، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی انصاری و سردبیری سیدعرفان حسینی به بررسی فلسفی فیلم سینمایی «تلقین» (Inception) ساخته کریستوفر نولان اختصاص دارد.

بدین ترتیب این برنامه گفتگومحور به میزبانی رامین پورمند با حضور علی فراهانی جمعه ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

این برنامه در دومین قسمت سفری به اعماق ذهن، جایی که رویا و واقعیت در هم می‌آمیزند، دارد و در توضیح آن آمده است: «شاید این روایت را که کل جهان یک خواب است و همه ما در خواب یک نفر زندگی می‌کنیم، شنیده باشید. روایتی که فارغ از صحت داشتن یا نداشتن، این سوال را به ذهن ما می‌آورد که واقعا اگر کل جهان یک خواب باشد، چه می‌شود؟ این همان جایی است که تمایز بین واقعیت و خواب زیر سوال می‌رود و کریستوفر نولان کارگردان هوشمند آمریکایی را به ایده تلقین می‌رساند.»

برنامه تلویزیونی «امتداد» با نگاهی کلی به اندیشه‌های غرب و شرق، به بررسی اندیشه‌ای و فلسفی حوزه‌های مختلف فرهنگ عامه در ۲۶ قسمت ۵۵ دقیقه تولید شده است و هر هفته جمعه‌ها روی آنتن می‌رود.