سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۲:۵۲ ب.ظ چاپ مطلب
در آیین رونمایی از مستند «پا به توپ» مطرح شد؛

محمدرضا امامقلی: مستندسازان باید داشته‌های فرهنگی را روایت کنند

roonamayi-pa-be-toop

قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند معتقد است فیلمسازان به ویژه مستندسازان باید روایت داشته‌های فرهنگی و زیست بوم استان خود را جدی دنبال کنند.

به گزارش سوره سینما، همزمان با هفته فرهنگی و روز شهرکرد، آیین رونمایی و اکران مستند «پا به توپ» محصول مرکز مستند سوره و تولید شده در حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری، به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیرحسین اسیوند، شنبه ۲۹ اردیبهشت با حضور سازندگان فیلم، هنرمندان و ورزشکاران در پردیس سینمایی بهمن شهرکرد برگزار شد.

در این مراسم، محمدرضا امامقلی قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند، در سخنانی گفت: ما به درستی زیست بوم، شخصیت‌ها و خرده فرهنگ‌های خود را معرفی نکرده‌ایم و بسیار در ارایه آنها عقب هستیم. در این راستا فیلمسازان به ویژه مستندسازان باید روایت داشته‌های فرهنگی و زیست بوم استان خود را جدی دنبال کنند.

وی تاکید کرد: آن چیزی که در مرکز مستند و سازمان سینمایی سوره قرار هست انجام بشود، هویت بخشی است. هویت بخشی اتفاق نمی‌افتد مگر با روایت دقیق و متقن و مستند از داشته‌هایمان. این تنها راهی است که می‌تواند کمک کند ما به سمت قله حرکت کنیم.

emamgholi

قائم مقام سازمان سینمایی سوره در امور مستند ادامه داد: ما اگر می‌خواهیم توسعه و پیشرفت داشته باشیم باید به گذشته برگردیم و از گذشته خودمان عبرت پژوهی کنیم. همچنین باید بتوانیم وضع موجود خودمان را در کشور دقیق‌تر و درست‌تر توصیف کنیم و از رهگذر این دو بُردار، بُرداری بکشیم که ترسیم آینده است.

امامقلی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: برای ترسیم آینده کشور هیچ روش و راهکاری بهتر از بهره‌گیری از هنر نیست. دنیا به این موضوع و اهمیت هنر رسیده است اما ما کمی از آن غافل بودیم که امیدوارم بتوانیم بیشتر و بهتر به آن برسیم.

همچنین در این مراسم از خانواده شهید مدافع وطن، محمد گودرزی و عوامل ساخت و تولید این اثر تجلیل شد.

Tajlil-az-shahid-goodarzi