سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۳۰ خرداد ۱۴۰۳ در ۱۲:۴۷ ب.ظ چاپ مطلب
رئیس انجمن سینمایی کویت:

سینما نقش مهمی در برجسته‌سازی فعالیت زنان در جامعه دارد

Reis-Cinema-Kuwait

حسین الخوالد رئیس انجمن سینمایی کویت تاکید کرد: سینما نقش مهمی را در برجسته سازی فعالیت زنان در بخش‌های مختلف جامعه و شکستن انحصار مردان در بسیاری قسمت‌ها بر عهده دارد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوثر، حسین الخوالد کارگردان سینما و رئیس انجمن سینمایی کویت گفت: چند سالی است در تقویم ملی کشور کویت روز ۱۶ ماه مه (۲۷ اردیبهشت) روز زنان کویتی نامگذاری شده تا نشان دهنده ارزش و اثر گذاری برجسته زنان این کشور در تمام زمینه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فنی و خانوادگی باشد. در حالی که در ایران چندین دهه است که روزهای مجزایی به زنان و دختران در تقویم ملی جمهوری اسلامی اختصاص دارد.

وی افزود: امروزه انحصار مردانه در بسیاری از بخشها و مشاغل جامعه شکسته شده و اکثر شغلهایی که همگان اعتقاد داشتند کارهایی مردانه است، امروز توسط زنان به آسانی در حال انجام است و از این رو تمرکز جشنواره کوثر بر روی موضوعات مختلف دختران و زنان، به نوعی پیامی ارزنده است که به سینمای ایران و جهان مخابره شده و از اهمیت و نقش اثرگذار زنان سخن میگوید.

الخوالد افزود: برگزار کنندگان جشنواره فیلم کوثر به خوبی دریافته اند که سینما می‌تواند نقش مهمی را در برجسته‌سازی فعالیت زنان در بخشهای مختلف جامعه ایفا کند و از آنجا که سینمای ایران بعنوان یک سینمای سالم و خانوادگی در جهان شناخته شده و سینماگران ایران همه جوایز مهم جشنواره‌ها و فستیوال‌های سینمایی را برای این کشور به دست آورده اند، برگزاری جشنواره کوثر به شکل بین المللی میتواند بخش زیادی از دستاوردهای زنان ایرانی را به زنان سایر کشورها منتقل کند.

رئیس انجمن سینمایی کویت  با اشاره به مشترکات فرهنگی، دینی و تاریخی دو کشور ایران و کویت،خواستار گسترش همکاری های مشترک سینمایی در زمینه برگزاری کارگاههای تخصصی سینمایی، تولید مشترک و اکران فیلمهای سینمایی ایران در کویت شد

پنجمین جشنواره بین‌المللی «فیلم کوثر» توسط بنیاد آیه‌های ایثار و تلاش با همکاری شهرداری تهران، موسسه تصویر شهر، سازمان سینمایی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تیرماه امسال با دبیری ناصر باکیده در تهران برگزار می‌شود.